Економетрікс ньюз


"Газпром" одержить частку в проектах Wintershall у Північному морі

knoxdiggs.com - 10/03/2011

Газпром одержить частку в проектах Wintershall у Північному морі

ВАТ "Газпром" одержить частку в проектах німецької Wintershall по геологорозвідці і видобутку Північному морі, мовиться у спільному повідомленні компаній.

У свою чергу, Wintershall зможе взяти участь в освоєнні на паритетних началах двох додаткових ділянок ачимовських відкладень Уренгойського родовища "Газпрому".

"Сьогодні в Санкт-Петербурзі заступник голови правління ВАТ "Газпром" Олександр Мєдвєдєв і Ханс-Ульріх Енгель, член правління BASF (материнська компанія Wintershall - ред.), відповідальний за сектор нафти з газу, підписали меморандум, що передбачає можливість освоєння на паритетних началах двох додаткових ділянок ачимовських відкладень Уренгойського родовища. Документ також передбачає отримання "Газпромом" еквівалентних доль участі в проектах Wintershall по геологорозвідці і видобутку в Північному морі", - мовиться в повідомленні.
"Конструктивна співпраця "Газпрому" і Wintershall дозволяє нам братися за самі амбітні з технічної точки зору проекти. Спільно з німецькими колегами ми готові розширювати газодобування з ачимовських відкладень Уренгойського родовища, а також взаємовигідно працювати в проектах, видобутку Wintershall", - приводяться в повідомленні слова Мєдвєдєва.

"Стабільність постачань енергоресурсів є основою для нашого спільного майбутнього. Щоб її забезпечити, співпраця Росії і Євросоюзу повинна розширюватися по всьому виробничому ланцюжку: від родовища до кінцевого споживача. Для Росії розвиток такої співпраці має сенс тільки в тому випадку, якщо ми, з свого боку, дозволимо їй інвестувати в європейські ринки", - приводяться в релізе Wintershall слова голови ради директорів компанії Райнера Зеле.

BASF SE і Wintershall Holding GmbH є партнерами ВАТ "Газпром" по освоєнню Південно-російського нафтогазового родовища, досвідчено-промислової експлуатацію ділянки 1А ачимовських покладів Уренгойського нафтогазоконденсатного родовища, а також будівництву газопроводу "Північний потік".

Раніше повідомлялося, що ЗАТ "Ачимгаз", спільне підприємство "Газпрому" і Wintershall, розраховує видобувати на Уренгойському родовищі (ЯНАО) після виходу на проектну потужність 7,5 мільярдів кубометрів газу в рік. ЗАТ "Ачимгаз" створене на паритетних началах ВАТ "Газпром" і Wintershall Holding AG в липні 2003 року. Мета створення підприємства - розробка першої досвідченої ділянки ачимовських покладів Уренгойського газонафтоконденсатного родовища.

Wintershall Holding AG, центральний офіс якої розташований в місті Кассель (Німеччина), більше 75 років займається пошуком і видобутком нафти і газу. Концерн здійснює свою діяльність в Європі, Північній Африці, Південній Америці, а також в Росії і Прикаспійському регіоні. "Газпром" і Wintershall Holding GmbH створили також спільні підприємства WINGAS і WIEH.