Економетрікс ньюз


Прокуратура втрутилася в ситуацію навколо скорочення на "Метахімі"

knoxdiggs.com - 10/03/2011

Прокуратура втрутилася в ситуацію навколо скорочення на Метахімі

Прокуратура Волховського району Ленінградської області зажадала визнати незаконним наказ про проведення процедури скорочення працівників заводу "Метахім", керівництво якого раніше заявило про можливе звільнення 1,4 тисяч робочих у разі відсутності довгострокового контракту про постачання сировини з "ФосАгро", повідомив у четвер представник районної прокуратури.

"Прокуратура опротестувала той, що вийшов 21 лютого наказ, оскільки він порушує статтю 82 Трудового кодексу РФ (обов'язкова участь виборного профспілкового органу в розгляді питань, пов'язаних з розірванням трудового договору за ініціативою працедавця). Згідно цій статті працедавець повинен повідомити профспілці підприємства про масове звільнення працівників не пізніше, ніж за три місяці до початку звільнення", - заявив співбесідник агентства, додавши, що, за даними прокуратури, цього зроблено не було.

Крім того, відзначив він, прокуратура внесла застереження генеральному директору ЗАТ "Метахім" Євгенію Горбачову.

Представник прокуратури не виключив можливості порушення адміністративної справи по статті 5.27 КОАП РФ (порушення законодавства про працю і про охорону праці).

Голова ради директорів ЗАТ "Метахім" Олександр Утевський заявив, що не згоден з позицією прокуратури.

"На наш погляд, нічого не порушено. Оскільки це був наказ спільний із заводською профспілкою про створення комісії для підготовки наказу про можливе масове вивільнення працівників з 15 березня. Ми вважаємо, що діяли в рамках чинного законодавства. Цей наказ ми віддали в міську (Волховську) прокуратуру, обласному прокурору, в профільні профспілки - обком і ЦК", - сказав Утевський.
Ситуація у Волхові з 45-тисячним населенням продовжила низку проблем мономіст, які з 2009 року намагаються вирішити власті Ленінградської області. Голова ради директорів ЗАТ "Метахім" Олександр Утевський в кінці лютого заявив, що в травні звільнить близько 1,4 тисяч співробітників волховського заводу, якщо йому не вдасться укласти довгостроковий договір з "ФосАгро" про постачання апатитового концентрату - сировини для виробництва триполіфосфата натрію.

Генеральний директор "ФосАгро" Максім Вовков розцінив цю заяву як соціальний шантаж. За даними "ФосАгро", все вироблюване вхідним в холдинг заводом "Апатит" сировина була законтрактована на 2011 рік ще два роки тому, але постачальник не відмовився працювати з "Метахімом" по одноразових заявках.

На початку березня близько 500 чоловік у Волхові вийшли на санкціонований мітинг проти можливих звільнень з підприємства. Губернатор Ленінградської області Валерій Сердюков розіслав федеральним властям телеграми з проханням вплинути на ситуацію, що склалася. На даний момент підприємства уклали договір про постачання апатитового концентрату лише на березень.