Економетрікс ньюз


Новий глава МТС займеться підвищенням ефективності і зниженням витрат

knoxdiggs.com - 10/03/2011

Новий глава МТС займеться підвищенням ефективності і зниженням витрат

Президент ВАТ "Мобільні Телесистемы" (МТС), найбільшого оператора стільникового зв'язку в РФ, Андрій Дубовсков, призначений на цю посаду минулого тижня, має намір підвищити ефективність компанії, понизити операційні витрати, при цьому утримавши лідируючі позиції МТС на ринку. Про своє бачення майбутнього компанії Дубовсков вперше в новій якості поділився з журналістами у четвер.

"Я вважаю, що МТС в змозі бути ефективнішою компанією, - сказав він. - Я вважаю, що в нинішній конкурентній ситуації в Росії має сенс звернути увагу на зниження операційних витрат за рахунок оптимізації витратної частини бізнесу".

За його словами, оптимізація не повинна позначитися на стратегічних планах МТС по утриманню існуючих лідерських позицій на російському ринку і завоюванню нових.

"Ми уважно подивимося на тарифну лінійку, щоб поліпшити баланс по інтерконнекту, можливо, стимулюватимемо замикання трафіку на внутрімережу. Уважно подивимося рекламні витрати, але точно не в збиток нашій частці в розміщенні", - уточнив Дубовсков.

Точки росту

Основним драйвером росту компанії він вважає широкосмуговий доступ в інтернет (ШПД), тому необхідно активно розвивати мережу третього покоління (3G). У 2011 році компанія має намір ввести близько 20 тисяч базових станцій 3G, повідомив Дубовсков. Але при цьому необхідно приділити особливу увагу ефективності капітальних витрат на розвиток мережі, підкреслив він.

"З урахуванням активного будівництва підвищуватимемо ефективність CAPEX за рахунок спільного використання об'єктів інфраструктури як з операторами "великої трійки" (МТС, "Мегафон", "Вимпелком" - ред.), так і рядом регіональних операторів", - сказав президент компанії.

Він нагадав, що "велика трійка" почала спільне використання базових станцій в 2005 році - тоді це було 100 веж. Сьогодні, за словами Дубовского, компанії ділять витрати вже на обслуговування 1,3 тисяч веж, що вже дає економію близько 100 мільйонів доларів в рік тільки для МТС.

Також він вважає важливим пошук нових джерел зростання доходів. "Необхідний вихід в якісно нові області, які стимулюють споживання і збільшення доходів. Це можуть бути всілякі суміжні області, що мають відношення до телекомунікацій", - вважає президент МТС.

За його словами, також він має намір приділити увагу тому, що в Росії абоненти менше говорять по телефону, ніж в інших країнах, де працює МТС, зокрема - в Україні (раніше Дубовсков очолював бізнес-одиницю "МТС Україна" - ред.).

На Україні, бізнес МТС в якій Дубовсков очолив в 2008 році, за три роки вдалося збільшити показник MOU (середня кількість хвилин на одного абонента) з 127 хвилин до 541 хвилини (на кінець третього кварталу 2010 року - ред.), не дивлячись на економічну кризу. У Росії за підсумками третього кварталу цей показник у МТС складав 244 хвилини.

"У Росії абонент говорить менше, і не тільки у МТС. Правильне це чи ні? Це питання, яке я сам собі задаватиму", - сказав Дубовсков, відзначивши, що, наприклад, в Україні збільшити MOU вдалося за рахунок ряду чинників, зокрема - за рахунок зниження APPM (середня вартість хвилини - ред.).

"Необхідно в правильному балансі зіставити одне з іншим, досягти тієї золотої середини, яка була б затребувана ринком. Ми для себе таке завдання (в Україні - ред.) поставили. З погляду тарифів ми знайшли саме той рівень, який дозволив нам стати лідером в співвідношенні "ціна - якість", - відзначив глава МТС.

Стратегія вірна

За словами Дубовского, в його планах немає перегляду основних стратегічних напрямів МТС.
"Я вважаю, що глобально, стратегічно, МТС ухвалював абсолютно правильні рішення, я не збираюся від цього відмовлятися", - сказав він. Наприклад, це торкається будівництва власної монобрендової роздрібної мережі, відзначив глава МТС.

"У тих умовах, коли у нас був договір з "Євромережею", коли було певне падіння продажів, вибудовування власного роздробу було здійснено правильним стратегічним рішенням, - упевнений новий глава МТС. - Так, ми за нього заплатили і платимо, але рішення абсолютно вірне".

Відповідаючи на питання про можливі кадрові перестановки в МТС, він сказав: "Будь-яка компанія - живий організм, в ній постійно щось міняється".

Дубовсков прийшов в МТС у 2004 році на посаду директора філіалу компанії в Нижньому Новгороді. У 2006 році він був призначений керівником макро-регіону "Урал", на початку 2008 року - зайняв пост керівника бізнес-одиниці "МТС Україна", другої за об'ємом виручки бізнес-одиниці МТС.