Економетрікс ньюз


"Транснєфть" сподівається після півночі відновити прокачування на Приморськ

knoxdiggs.com - 11/03/2011

Транснєфть сподівається після півночі відновити прокачування на Приморськ

Російська нафтопровідна монополія "Транснєфть" розраховує після півночі відновити прокачування нафти у напрямі порту Приморськ, зупинене через складну льодову обстановку, повідомив РІА Новини офіційний представник компанії Ігор Демін.

"На підході (до пункту наливання - ред.) шість порожніх танкерів, сподіваємося, що два з них підійдуть в районі шести-восьми вечора, а після півночі припускаємо відновити прокачування", - сказав Демін.

В даний час у зв'язку із зупинкою прокачування на Приморськ "Транснєфть" перерозподіляє ці об'єми нафти на порт Новоросійськ і нафтопровід "Дружба".
За даними "Транснєфті", 14 танкерів з нафтою не можуть вийти в рейс, ще шість порожніх танкерів стоять в льодах і не можуть наповнюватися нафтою. Демін повідомив, що на місці працюють три криголами, проте робота просувається поволі.

Разом з тим він відзначив, що ситуація була передбачена і не стала несподіванкою. У зв'язку з цим "Транснєфть" має можливість перенаправити потоки нафти на інші маршрути.

"Оскільки ситуація склалася не раптово, ми зараз перенаправляємо об'єми на "Дружбу" і до Новоросійська, де встановилася сприятлива погодна ситуація. Синоптики чекають, що вітер в порту Приморськ зміниться у понеділок. Поки ж весь лід Балтики наганяється у бік Санкт-Петербурга", - додав Демін.

Приморськ - найбільший в Північно-західному федеральному окрузі пункт перевалювання сирої нафти, що одержується по Балтійській трубопровідній системі (БТС). У минулому році вантажообіг порту по нафті склав 71,7 мільйонів тонн. Загальний вантажообіг Приморського торгового порту (ТОВ "ПТП") в січні 2011 року склав 5,98 мільйонів тонн, це підприємство входить до групи "Новоросійський морський торговий порт" (НМТП).

Балтійська трубопровідна система (БТС) - система магістральних нафтопроводів, що зв'язує родовища нафти Тимано-печерського, Західно-сибірського і Урало-Поволжського районів з морським портом Приморськ. Звідти нафта поступає в Роттердам - головний центр нафтоторговлі і переробки в Європі.

"Транснєфть" - найбільша в світі трубопровідна компанія, володіє 48,7 тисячі кілометрів магістральних нафтопроводів. Контрольний пакет акцій "Транснєфті" (78%) належить державі і відповідає 100% голосуючих акцій. Привілейовані акції компанії належать приватним власникам. У минулому році "Таранснєфть" прокачала 466 мільйонів тонн нафти, в 2011 році планується збільшити цей показник до 468 мільйонів тонн.