knoxdiggs.com - 11/03/2011
Всі 100% акцій "Роснано" поступають у власність держави.
"До ВАТ "Роснано" перейшли всі права і зобов'язання держкорпорації у порядку універсального правонаступництва. ВАТ "Роснано" продовжує реалізацію державної політики у сфері нанотехнологій, що включає комерціалізацію наукових розробок наноіндустрії", - мовиться в повідомленні.
Завдання держкорпорації по створенню інноваційної інфраструктури у сфері нанотехнологій і реалізації освітніх програм виконуватимуться Фондом інфраструктурних і освітніх програм, який створений відповідно до федерального закону № 211-ФЗ "Про реорганізацію Російської корпорації нанотехнологій", наголошується в прес-релізі.
"Реорганізація "Роснано" в акціонерне товариство - не просто зміна вивіски. Це перехід на нові вимоги прозорості і відповідальності, які характеризують відкрите акціонерне товариство. Це перехід на інший рівень взаємодії з середовищем бізнесу і науковим співтовариством, який буде реалізований в нових високотехнологічних проектах в області російської наноіндустрії", - приводяться в повідомленні слова голови правління ВАТ "Роснано" Анатолія Чубайса.
Історія акціонування
У грудні 2010 року було підписане розпорядження уряду РФ про перетворення у ВАТ держкорпорації "Роснано", заснованої в 2007 році для реалізації державної політики у сфері нанотехнологій.
Відповідно до розпорядження, Мінобрнауки РФ повинно було внести в установленому порядку в уряд країни проекти рішень уряду про затвердження статуту ВАТ і висуненні кандидатів для обрання в члени ради директорів і ревізійну комісію, а також на посаду особи, що здійснює функції одноосібного виконавського органу ВАТ. Мінобрнауки також повинне було представити уряду проекти рішень кабінету міністрів з питань, пов'язаних з реорганізацією ГК "Роснано".
Мінобрнауки, Мінекономрозвитку і Мінфін РФ, згідно розпорядженню, повинні були спільно забезпечити здійснення в установленому порядку заходів, пов'язаних з реорганізацією ГК "Роснано".
Федеральний закон про реорганізацію "Роснано" був прийнятий Держдумою 7 липня, схвалений Радою Федерації 14 липня і підписаний президентом РФ Дмитром Мєдвєдєвим 26 липня.
Закон визначає порядок ухвалення рішення про реорганізацію, порядок формування статутного капіталу відкритого акціонерного суспільства, що створюється в результаті реорганізації, а також інші питання, пов'язані з реорганізацією держкорпорації.
Передбачається, що 100% акцій створюваного ВАТ поступить у власність держави. Подальше розпорядження акціями з боку держави здійснюватиметься відповідно до чинного законодавства країни.
Держкорпорація в середу направила в Єдиний державний реєстр юридичних осіб (ЕГРЮЛ) заяву про внесення запису про реорганізацію в акціонерне товариство.