Економетрікс ньюз


Затверджений фінплан "Нафтогаза" з дефіцитом $1,06 млрд

knoxdiggs.com - 12/03/2011

Затверджений фінплан Нафтогаза з дефіцитом $1,06 млрд

Уряд України у п'ятницю затвердив фінансовий план "Нафтогаза" - найбільшої вертикально інтегрованої нафтогазової компанії країни - з дефіцитом 8,5 мільярдів гривень (близько 1,06 мільярдів доларів), повідомив прем'єр-міністр Микола Азаров.

Скорочення дефіциту бюджету "Нафтогаза" є однією з умов надання Україні чергового транша МВФ. Через те, що ціни на газ для населення залишаються як і раніше нижче ринкових, не дивлячись на підвищення в 2010 році на 50%, основний продавець газу в країні "Нафтогаз" працює у збиток. Українські власті раніше заявляли про плани в 2011 році вивести роботу компанії на беззбитковий рівень.

"Уряд на сьогоднішньому засіданні (у п'ятницю) затвердив фінплан "Нафтогаза" з дефіцитом 8,5 мільярдів гривень (близько 1,06 мільярдів доларів)", - сказав Азаров в ефірі українського телеканалу "Інтер" у п'ятницю вночі.
За словами прем'єра, дефіцит компанія планує покрити за рахунок підвищення найближчими місяцями тарифів на газ для населення приблизно на 30% і вже наступного року вийти на беззбитковий рівень.

"Це буде останнє підвищення тарифів", - відзначив Азаров.

"Нафтогаз України" - найбільша державна вертикально інтегрована нафтогазова компанія країни, її підприємства видобувають більше 97% газу і нафти в Україні. Компанія займається розробкою родовищ, видобутком нафти і газу, їх транспортуванням, а також реалізацією нафтопродуктів через власну мережу АЗС.