Економетрікс ньюз

Купить шкафы.

Країни єврозони збільшили термін виплат Грецією кредитів від ЄС і МВФ

knoxdiggs.com - 12/03/2011

Країни єврозони збільшили термін виплат Грецією кредитів від ЄС і МВФ

Глави 17 держав єврозони ухвалили на саміті рішення збільшити для Греції термін виплат по фінансовій підтримці від ЄС і МВФ до семи років і скоротити процентну ставку на один пункт, виходить із заяви голови Європейської Ради ЄС Хермана ван Ромпея, що очолював саміт.

"По Греції ми вирішили збільшити період виплат кредитів і знизити ставку на 1%", - сказав він у суботу.

Греція у середині минулого року дістала схвалення на фінансову підтримку в обмін на проведення жорстких економічних реформ. Об'єм допомоги, що виділяється траншами, складе 110 мільярдів євро. Ці засоби, фактично, допомогли країні уникнути дефолта.

Греція повинна почати виплачувати борг з 2014 року по 2015 рік, ставка по ньому була встановлена на рівні 5,5% річних. Раніше ЗМІ повідомляли, що збільшення терміну може підвищити вартість кредитів для Греції до 5,8% річних.
На саміті також розглядалося питання зниження ставок за кредитами Ірландії. У листопаді-грудні минулого року Ірландії була схвалена фінансова підтримка на суму до 85 мільярдів євро, ставка за кредитами складає 5,8% річних. Власті Ірландії добивалися її зниження.

Глави держав єврозони не ухвалили рішення про зниження процентної ставки по фінансуванню цієї країни, виходить із заяви ван Ромпея. "Ставка Ірландії поки не може бути знижена", - сказав він. Цьому перешкодила, зокрема, недостатня податкова координація.

Глави 17 країн єврозони на саміті схвалили також збільшення тимчасового фонду фінансової стабільності до 440 мільярдів євро з нинішніх 250 мільярдів євро. Тимчасовий фонд був створений весною 2010 року після того, як від дефолта була врятована Греція. Мета цих інструментів - подавати фінансову підтримку проблемним країнам ЄС, не допускаючи шокових ситуацій для економіки Союзу в цілому.