Економетрікс ньюз

blackjackartists.com rules of black jack games

Лідери 17 держав ЄС погоджували комплексний пакет заходів для регіону

knoxdiggs.com - 12/03/2011

Лідери 17 держав ЄС погоджували комплексний пакет заходів для регіону

Лідери 17 країн єврозони погоджували ряд компонентів "комплексного пакету заходів", необхідного для боротьби з борговою кризою регіону і зміцнення його економіки, заявив глава Саміту ЄС Херман ван Ромпей.

"Ми принципово погоджували основні елементи "економічного пакету", - сказав він.

Глави держав схвалили "пакт конкурентоспроможності", ухвалили рішення за обсягами тимчасового фонду і постійного механізму фінансової стабільності, поліпшили умови обслуговування фінансової підтримки для Греції і залишили колишніми умови для Ірландії.

Керівництво Євросоюзу чекає, що остаточні рішення за всіма цими ініціативами будуть ухвалені в ході регулярного Саміту ЄС, який призначений на 24-25 березня.

Саміт, що пройшов, хоч і був неформальним і лише підготував основу для обговорення на регулярному саміті в кінці місяця, став одним з найбільш плодовитих з погляду економічних рішень за час другої хвилі боргової кризи в ЄС - осінь минулого року.

Ринок давно чекав від властей ЄС не заяв про прагнення захистити євро від потрясінь і зберегти стабільною економіку ЄС і єврозони, а конкретних рішень, здатних це зробити.

Поступки

"Пакт конкурентоспроможності" був схвалений в полегшеному вигляді, ніж спочатку пропонували Німеччина і Франція на саміті Євросоюзу 4 лютого. Тоді дві найбільші економіки єврозони виступили з ініціативою укласти так званий "пакт про конкурентоспроможність", який передбачав би тіснішу координацію в податковій політиці, в області заробітної платні і пенсій. Чорновий варіант документа пропонував поступово збільшити пенсійний вік у всіх країнах до 67 років, не індексувати зарплату на підвищення споживчих цін, ввести єдині норми корпоративного оподаткування, підвищити відповідальність країн за недотримання співвідношень ряду макроекономічних показників.

Ряд держав регіону виступили проти жорстких вимог цього документа. Узгоджений у п'ятницю лідерами єврозони пакт не вимагає відходу від індексації зарплат, а також не ставить планку по єдиному пенсійному віку, повідомив РІА Новини джерело в дипломатичних кругах.

До цього пакту можуть приєднатися і інші країни Євросоюзу, якщо побажають, додав ван Ромпей.

Гвинтики, коліщатка

Глави 17 країн єврозони погоджували збільшення тимчасового фонду фінансової стабільності до 440 мільярдів євро з нинішніх 250 мільярдів євро, повідомив ван Ромпей на прес-конференції.

"Ми вирішили забезпечити повну кредитну потужність фонду у розмірі 440 мільярдів євро", - сказав він.

Тимчасовий фонд був створений весною 2010 року після того, як від дефолта була врятована Греція. Мета цих інструментів - подавати фінансову підтримку проблемним країнам єврозони, не допускаючи шокових ситуацій для економіки регіону. Об'єм фонду - 440 мільярдів євро, проте значна його частина - це держгарантії, що дозволяють йому підтримувати високий рейтинг і легше привертати засоби на ринку. Ефективний об'єм фонду складає лише 250 мільярдів євро.

Дискусії про те, як цей фонд може бути збільшений, повинні початися найближчим часом.

Лідери зони євро схвалили і розмір постійного механізму фінстабільності у розмірі 500 мільярдів євро. Він прийде на зміну тимчасовому фонду у середині 2013 року. Його метою буде також забезпечення стабільності держав єврозони.

Глава Єврокомісії Жозе-Мануел Баррозу, також присутній на прес-конференції, додав, що тимчасовий фонд і постійний механізм будуть гнучкішими в своїх операціях, проте не уточнив, за рахунок чого. Раніше обговорювалася можливість покупки тимчасовим фондом суверенних облігацій на вторинному ринку для додання більшої рівноваги борговому ринку, який доставляє немало клопоту властям союзу.

Ван Ромпей сказав при цьому, що покупка бондів на вторинному ринку, "як ми відчуваємо, не є основним бізнесом для (тимчасового) фонду і (постійного) механізму".

Одержувачі

Греція і Ірландія, яким минулого року була схвалена фінансова підтримка від ЄС і МВФ на суму до 195 мільярдів євро, також обговорювалися в ході тієї, що пройшла в Брюсселі зустрічі лідерів єврозони. Було вирішено збільшити термін виплат фінансової підтримки Грецією до семи років і скоротити процентну ставку на 1 процентний пункт, виходить із заяви ван Ромпея.
"По Греції ми вирішили збільшити період виплат кредитів і знизити ставку на 1%", - сказав він. Греція дістала схвалення на допомогу в замін на жорсткі економічні реформи у середині минулого року. Її об'єм, що виділяється траншами, складе 110 мільярдів євро, ці засоби допомогли країні, фактично, уникнути дефолта.

Греція повинна почати виплачувати борг з 2014 року, ставка по ньому була встановлена на рівні 5,5% річних. Раніше ЗМІ повідомляли, що подовження терміну може підвищити вартість кредитів для Греції до 5,8% річних.

Глави держав єврозони не ухвалили рішення про зниження процентної ставки по рятувальному фінансуванню Ірландії об'ємом до 85 мільярдів євро.

"Ставка Ірландії поки не може бути знижена", - сказав ван Ромпей. Перешкодила цьому, зокрема, недостатня податкова координація.