Економетрікс ньюз

http://internetroulettesites.com/ : Up to $200 Welcome Bonus.

Акціонери ТНК-ВР відхилили пропозицію про переговори з "Роснєфтью"

knoxdiggs.com - 12/03/2011

Акціонери ТНК-ВР відхилили пропозицію про переговори з Роснєфтью

Консорціум російських акціонерів ТНК-ВР на засіданні ради директорів компанії у суботу відхилив пропозицію ВР про проведення попередніх переговорів з "Роснефтью" про можливість участі компанії в розробці арктичного шельфу, мовиться в повідомленні ВР.

"На засіданні ради директорів ТНК-ВР сьогодні пропозиція директорів ВР, яка дозволила б ТНК-ВР провести попередні переговори з "Роснєфтью" по Арктиці, було відхилене AAR (консорціум російських акціонерів)", - мовиться в повідомленні.

Можлива операція з "Роснєфтью" по освоєнню арктичного шельфу вже обговорювалася радою директорів ТНК-ВР 4 березня.

Тоді за підсумками засідання глава ТНК-ВР і один з її співвласників Михайло Фрідман заявив, що розраховує на те, що на засіданні 12 березня рада директорів компанії уповноважить керівництво ТНК-ВР почати переговори з ВР і "Роснєфтью" по участі в їх операції.

Менеджмент ТНК-ВР вважає, що пропозиція по участі ТНК-BP в операції з "Роснєфтью" є надзвичайно привабливим із стратегічної і фінансової точок зору як для ТНК-BP, так і для її акціонерів.

"Роснєфть" у п'ятницю заявила, що має намір вжити всі заходи по захисту інтересів своїх акціонерів при спробі зриву операції з британською ВР. "Роснєфть" також підкреслила, що не вела і не веде ніяких переговорів з групою ААR або ТНК-ВР про зміну партнера в проекті. ТНК-ВР ніколи не розглядалася як можливий учасник альянсу через відсутність необхідної компетенції і не робила ніяких пропозицій "Роснєфті", що відображають інтерес ТНК-ВР до роботи на шельфі, відзначили в компанії.

За інформацією британського видання The Times, TНК-ВР хоче викупити у BP 5% її акцій, щоб згодом обміняти їх на частку в російській "Роснєфті" і таким чином стати учасником операції між ВР і "Роснєфтью". За даними джерел видання, TНК-ВР вже зробила BP відповідні пропозиції. Сума операції може перевищити 8 мільярдів доларів.

ВР і "Роснєфть" 14 січня домовилися про взаємний обмін акціями, в ході якого "Роснєфть" одержить 5% звичайних голосуючих акцій ВР в обмін на 9,5% акцій "Роснєфті.

Крім того, компанії домовилися про сумісну розвідку і видобуток вуглеводнів на трьох Східно-Приновоземельських ділянках на російському шельфі Арктики. Загальний об'єм угоди про обмін акціями склав 16 мільярдів доларів, а інвестиційний об'єм операції по арктичному шельфу на першому етапі складе від 1,4 до 2 мільярдів доларів. Компанії планують почати буріння першої свердловини на шельфі Карського моря в 2015 році.

На цьому тижні з 8 березня стокгольмський арбітраж почав розгляд позову консорціуму AAR, що представляє російських акціонерів ТНК-BP ("Груп" Альфи, Access і "Ренова"), в якому AAR просить припинити операцію між "Роснєфтью" і ВР. Раніше суд Лондона за позовом AAR заборонив всі переговори між ВР і "Роснєфтью".
ТНК-ВР була створена в 2003 році. Її добувні активи розташовані в Західному і Східному Сибіру, а також Волго-уральському регіоні. ТНК-BP належать НПЗ в Росії і на Україні і роздрібна мережа з 1,4 тисяч АЗС. ТНК-ВР також володіє близько 50% російської нафтогазової компанії "Славнєфть". На частку ТНК-ВР припадає близько 16% видобутку нафти в Росії (включаючи частку в "Славнєфті"). Сукупні доведені запаси компанії по методиці комісії по цінних паперах і біржах США (SEC) без урахування терміну дії ліцензії склали 8,794 мільярдів баррелів нафтового еквівалента за станом на 31 грудня 2010 року.

Чистий прибуток ТНК-ВР по US GAAP в 2010 році виріс на 17% - до 5,8 мільярдів доларів. У 2011 році ТНК-ВР планує збільшити видобуток на 1,3% - до 715 мільйонів баррелів нафтового еквівалента, а органічні капвкладення (не включають можливі покупки активів) - на 15%, до 4,6 мільярдів доларів. По 50% ТНК-ВР належить британській BP і російському консорціуму AAR (25% - "альфа-груп" Михайла Фрідмана, по 12,5% - "Ренове" Віктора Вексельберга і Access Industries Леонарда Блаватника).