Економетрікс ньюз

Підсумки стрес-тестів європейських банків викликали неоднозначну реакцію

knoxdiggs.com - 15/07/2011

Монета євро Американські оцінки підсумків стрес-тестів європейських банків повні скептицизму.

Нагадаємо, сьогодні були опубліковані результати стрес-тестів 90 європейських банків, з них 8 тест не пройшли. Серед них 5 іспанських, 2 грецьких і один австрійський.

Коментуючи ці в цілому непогані показники, Bloomberg відзначає, що європейські фінрегулятори не враховують можливості суверенного дефолта у своїх тестах, хоча за кредитними дефолтними свопами ймовірність дефолту Греції наближається до 87%.

Стратег банку Societe Generale Хенк Каленті (Hank Calenti) відзначив, що «Поточні ринкові очікування про суверенні ризики не включені у тести».

Стрес-тести показують розмір і терміни погашення суверенних облігацій, що знаходяться на балансі банків, регіональний розрив в кредитах і міцності капіталу кредиторів. В цілому, кредитори як страхувальний буфер потребують значно більшого розміру капіталу першого рівня, ніж закладені в європейські стрес-тести 5%.
Тут необхідно нагадати, що європейці вельми хворобливо реагують на американські оцінки стану європейської економіки. Численні критичні зауваження вищих європейських чиновників звучали не раз з приводу заниження рейтингів країн єврозони.

Незадоволеність монополією американських рейтингових агентств на визначення інвестиційного клімату фактично для будь-якої країни миру вже вилилося в пропозицію створити європейське рейтингове агентство, проте на даний момент це тільки розмови.

Греція — улюблена мішень американської трійки Fitch S&P і Moody's, після недавнього чергового зниження кредитного рейтингу країни взагалі заявила, що її не цікавлять ці рейтинги. Раніше заступник міністра фінансів Греції називав оцінки аналітиків цих агентств «божевільним прогнозом, що самозбувається».