Світова фінкриза Білорусії не загрожує, але зачепить
Економетрікс ньюз

Світова фінкриза Білорусії не загрожує, але зачепить

20 квітня 2010 року

Світова фінкриза Білорусії не загрожує, але зачепить

Президент Білорусії Олександр Лукашенко вважає, що світова фінансова криза Білорусії не загрожує, але якоюсь мірою її торкнеться.

"Я хочу сьогодні деяким розумним поставити питання, які хихикали над Лукашенко. І хто був прав, Лукашенко із захищеністю економіки або риночники з їх біржами, котируваннями?", - сказав Лукашенко на нараді в КДБ Білорусії.

"Якоюсь мірою світова фінансова криза торкнеться Білорусії. Але, можливо, в частині того, що ми станемо продавати менше за кордон, оскільки там стануть менше купувати", - заявив президент Білорусії.
Він вважає, що зараз жорстокого удару по фінансовій системі завдано США, Європі і торкнулися Росії. "Штати закачали сьогодні 700 мільярдів доларів, і ніхто їм не повірив. Сьогодні вже обвалилася і Токійська біржа. Вже серйозним чином криза докотилася і до Азії", - констатував Лукашенко.

Він повідомив, що, за оцінками російських експертів, "дна кризи не видно". "За оцінками, ще весь наступний рік відчуватимуться результати кризи", - сказав Лукашенко. За його словами, сьогодні "задешево скуповуються дуже хороші підприємства в Європі і інших країнах".

"Я думаю, уряди цих країн швидко схаменуться і триматимуть ці підприємства як національне надбання", - сказав Лукашенко. Він вважає, що економіка повинна контролюватися державою.

"Всі ці біржі, акції, подивіться, до чого привели. Гра на біржі акціями видно, чого коштує. Треба працювати і заробляти своїми руками, і тоді ніяка криза не загрожує", - говорить Лукашенко.

Звертаючись до співробітників КДБ, Лукашенко поставив перед ними завдання вистояти на цьому етапі нестабільності і зберегти стабільність у суспільстві. "Найголовніше зараз вистояти на цьому етапі, якщо, як прогнозують, ще рік відчуватиметься фінансова криза, то і нам може дістатися. На цьому гратимуть. Треба зберегти стабільність, чого б це не коштувало", - сказав Лукашенко.