Питання по ЧФ і газу технічно зв'язані, заявив Мєдвєдєв
Економетрікс ньюз

Питання по ЧФ і газу технічно зв'язані, заявив Мєдвєдєв

21 квітня 2010 року

Питання по ЧФ і газу технічно зв'язані, заявив Мєдвєдєв

Президент РФ Дмитро Мєдвєдєв заявив, що питання по Чорноморському флоту і газове питання пов'язані одне з одним, але технічно.

Росія і Україна в середу підписали угоду, що продовжує перебування Чорноморського флоту РФ в Криму після 2017 року. Термін базування флоту в Севастополі продовжений на 25 років з правом подальшої пролонгації ще на п'ять років. Крім того, "Газпром" і "Нафтогаз" підписали доповнення до газових контрактів, згідно яким Україна одержить знижку на газ, що поставляється Росією, у розмірі 100 доларів при ціні у 330 доларів за 1 тисячу кубометрів і 30% - при іншій ціні. Знижки на газ для України діятимуть з квітня 2010 року.

"Відповідна знижка, вона враховуватиметься як частина орендної платні РФ за перебування нашого Військово-морського флоту, нашої бази в Севастополі. Це не політична зв'язка, але технічна, тому що це гроші. І відповідно ставка орендної плани буде збільшена на відповідну частину, яка утворюється у вигляді цієї самої знижки", - пояснив Мєдвєдєв.
У свою чергу, президент України подякував російському лідеру за конструктивний діалог.

"Ми наблизили рішення цього питання з 2010 року, квітня. Не з 2017 року, коли закінчувався контракт з Росією або угода про перебування Чорноморського флоту, а з 2010 року, тоді, коли нам дуже важливо, як то кажуть, дорога ложка до обіду", - сказав Янукович.

Він підкреслив, що керівництво двох країн знайшло механізми, по яких вдалося ухвалити рішення по Чорноморському флоту і газу.