Астана і Київ можуть підписати пакет газових угод до кінця 2010 року
Економетрікс ньюз

Астана і Київ можуть підписати пакет газових угод до кінця 2010 року

21 квітня 2010 року

Астана і Київ можуть підписати пакет газових угод до кінця 2010 року

Київ і Астана можуть підписати угоди з постачання казахстанського газу і участі України у розробці газових родовищ в Казахстані у другій половині 2010 року, в ході візиту президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва до Києва, повідомив спікер Верховної Ради Володимир Литвин.

Президент України Володимир Янукович в ході переговорів з Назарбаєвим в Астані на початку квітня заявив, що Київ розраховує на участь у розробці газових родовищ в Казахстані. В кінці березня український прем'єр Микола Азаров на зустрічі з діючим головою ОБСЄ, державним секретарем-міністром закордонних справ Казахстану Канатом Саудабаєвим в Києві повідомив про зацікавленість України в постачаннях казахстанського газу.
"На засіданні Ради національної безпеки президент України інформував членів ради про результати свого візиту (до Казахстану на початку квітня поточного року), їм дано відповідне доручення для опрацьовування цих ідей, відносно яких між главами держав є принципова згода. Тому зараз відповідні структури (України) займаються вивченням цього питання, і, я думаю, що до візиту Назарбаєва вже будуть підготовлені відповідні проекти документів та узгоджені між нашими сторонами", - сказав Литвин в середу на зустрічі з журналістами в Києві.

У 2010 році Росія і Україна перейшли до розрахунків за газ за ринковою вартістю. Залежно від ціни на нафту вартість "блакитного палива" варіюється - в першому кварталі цього року вона складала 305 доларів за тисячу кубометрів, в другому кварталі повинна підвищитися до 320 доларів. Київ вважає цю ціну несправедливою і намагається переконати Москву продавати паливо дешевше. Росію нинішня ціна цілком влаштовує, разом з тим, РФ готова розглянути пропозиції України.

У зв'язку з цим, Україна прагне продемонструвати, що шукає альтернативні джерела постачань газу. У колишні роки, коли Україна купувала не російський, а центральноазіатський газ, в її балансі була присутня частка і казахстанського палива.

Розвідані і оцінні запаси природного газу з урахуванням відкритих нових родовищ на шельфі Каспія в Казахстані складають близько 3,3 трильйонів кубометрів, а потенційні ресурси з урахуванням цих родовищ досягають 6-8 трильйонів кубометрів. Прогнозні об'єми видобутку сирого газу до 2010 року в Казахстані зростуть більш ніж в 1,5 рази і складуть близько 45 мільярдів кубометрів.