Нова 100-доларова купюра поступить в обіг у лютому 2011 року
Економетрікс ньюз

Нова 100-доларова купюра поступить в обіг у лютому 2011 року

21 квітня 2010 року

Нова 100-доларова купюра поступить в обіг у лютому 2011 року

Міністр фінансів США Тімоті Гайтнер і глава Федеральної резервної системи Бен Бернанке представили в середу нову стодоларову купюру.

"Як і в попередніх випадках зміни дизайну банкнот, ця купюра зроблена з використанням кращих технологій, які дозволять нам попереджувати діяльність фальшивомонетників", - сказав Гайтнер на урочистій церемонії представлення нової банкноти.

На новій банкноті з'явилася 3D-полоска, що переливається із зображенням дзвонів і числа "100", що рухаються при нахилі. Дзвін, зображений також на лицьовій стороні банкноти, міняє колір з мідного на зелений. При цьому на банкноті збережені три засоби захисту з попереднього варіанту купюр: водяний знак - портрет Бенджамина Франкліна, спеціальна захисна нитка і міняюче колір число "100".
Купюру прикрашають також цитати з Декларації незалежності США і зображення пера, яким батьки-засновники держави підписували цей документ.

"Купюри з новим дизайном з'являться в обігу 10 лютого 2011 року, але приблизно 6,5 мільярдів старих купюр також прийматимуться. Люди, що використовують американську валюту, повинні знати, що їм не доведеться обмінювати старі купюри, коли нові будуть випущені в обіг", - сказав Бернанке.

Як повідомив глава макроекономічного відділу посольства США в Росії Джон Степанчук в середу на презентації нової купюри в посольстві США, виробництво нової купюри коштуватиме на 3 центи дорожче, виробництво старої обходилося в 11 центів. За його словами, 100-доларова банкнота є останньою в купюрном ряду, яка змінила свій дизайн. Так, у 2003 році була випущена оновлена 20-доларова банкнота, у 2004 році - 50-доларова, у 2006 році - 10-доларова, у 2008 році - 5-доларова. Новий дизайн, на відміну від колишнього, відрізняється наявністю елементів різного кольору на банкнотах. Кажучи про нові захисні ознаки, Степанчук пояснив, що дзвоник, чорнильниця і перо є символами американської свободи: перо і чорнильниця використовувалися при підписанні декларації незалежності США.

100-доларові купюри найширше поширені, тому їх найчастіше підробляють за межами США. В даний час підробками є менше 0,01% від загального об'єму американської валюти, що знаходиться у вільному обігу. При цьому Росія є найкрупнішим утримувачем наявних доларів за межами США.

"Американські долари вже багато років використовуються в Росії як інструмент накопичення, крім того, готівкові долари дуже популярні серед російських туристів. Росія продовжує залишатися першою країною за межами США за об'ємом використовуваної готівки доларів, із значним переважанням 100-доларових купюр, - сказав в свою чергу заступник глави місії посольства США Ерік Рубін (Eric Rubin. - Уряд США має намір запустити широку інформаційну кампанію у тісній співпраці з російськими партнерами і з представниками Центрального банку Росії. Ця кампанія покликана інформувати всіх про особливості нового дизайну 100-доларової купюри - від працівників правоохоронних органів і тих, хто за службовим обов'язком має справу з готівкою, до звичайних туристів, що виїжджають на відпочинок за кордон".