Дорожчаючий у четвер долар сильно збив ціну на золото
Економетрікс ньюз

Дорожчаючий у четвер долар сильно збив ціну на золото

22 квітня 2010 року

Дорожчаючий у четвер долар сильно збив ціну на золото

Золото на торгах у четвер різко знижується в ціні на тлі перегляду даних по дефіциту бюджету Греції за 2009 рік, що стимулювало інвесторів до покупок долара як альтернативи дорогоцінному металу, повідомляє агентство Bloomberg.

В ході торгів у четвер на Нью-йоркській товарній біржі червневий ф'ючерс на золото подешевшав на 16,1 долара, або 1,4%, до 1132,7 долара за унцію.

"Золото, по-перше, реагує на сильний долар або слабкий євро на тлі даних, що поступають з ЄС, по дефіцитах (бюджетів), - відзначає аналітик по сировинних ринках LGT Capital Management Байрам Дінсер (Bayram Dincer). - Другою причиною може бути небажання інвесторів приймати на себе ризики".
Долар у четвер подорожчав до євро до 1,3297 долара за євро проти 1,3399 долара за євро на тлі негативних даних по сектору держфінансів країн ЄС від європейського статистичного агентства Евростат. В цілому курс долара до корзини шести валют країн - основних торгових партнерів США збільшився на 0,56% - до 81,62 пункту.

За даними Евростату, дефіцит бюджету Греції за підсумками 2009 року склав 13,6% ВВП проти обнародуваної раніше в квітні цифри 12,9% ВВП, а держборг країни у 2009 році склав 115,1% ВВП. При цьому показник дефіциту бюджету Греції може бути ще раз переглянутий - на 0,3-0,5 процентного пункту, відзначили в Евростаті.

Під час кризи в економіці золото набуває особливої популярності у інвесторів, які розглядають його як надійнішу альтернативу нестабільним валютам і схильних до серйозних коливань акцій компаній. В більшості випадків золото в період нестабільності в глобальній економіці допомагає інвесторам не тільки зберегти вільні грошові кошти, але і примножити їх.