Уряд України вніс до парламенту проект держбюджету на 2010 рік
Економетрікс ньюз

Уряд України вніс до парламенту проект держбюджету на 2010 рік

23 квітня 2010 року

Уряд України вніс до парламенту проект держбюджету на 2010 рік

Кабінет міністрів України вніс у Верховну Раду проект держбюджету на 2010 рік. Проект закону зареєстрований 23 квітня, йдеться в документах на сайті парламенту.

Прем'єр-міністр Микола Азаров після закритого засідання кабінету міністрів у п'ятницю повідомив, що уряд завершив розробку проекту держбюджету на 2010 рік і найближчим часом внесе його на розгляд парламенту "після незначних уточнень і доповнень".
Напередодні Азаров говорив, що кабінет представить парламенту проект держбюджету-2010 наступного тижня.

Бюджет України не був вчасно прийнятий парламентом через політичні розбіжності на тлі президентських виборів в країні.

Уряд Миколи Азарова підготував проект бюджету, проте його розгляд відкладався через неясності з ціною на російський газ. У середу в ході візиту до Харкова президента РФ Дмитра Мєдвєдєва була досягнута домовленість, що на російський газ для України буде надана знижка в 30%, але не більше 100 доларів з тисячі кубометрів. Знижка розповсюджуватиметься на 30 мільярдів кубометрів газу в поточному році і 40 - в подальші роки. Показники проекту бюджету були перераховані з урахуванням нової ціни на газ.

Український прем'єр раніше повідомив, що основні показники проекту бюджету були узгоджені з Міжнародним валютним фондом, а дефіцит бюджету може скласти 5% ВВП.

Уряд істотно скоротив державні витрати і пропонує прийняти закони, які дозволять збільшити надходження до бюджету. Зокрема, вони торкаються оподаткування предметів розкоші - пропонується ввести податок на квартири площею більше 300 квадратних метрів, будинки площею більше 5000 квадратних метрів, збільшити ставки акцизного збору на престижні автомобілі (більше 50 тисяч євро) і мотоцикли (більше 10 тисяч євро), ввести оподаткування яхт, літаків, вертольотів, а також збільшити акцизні збори на алкогольну і тютюнову продукцію.

Також будуть переглянуті ставки оподаткування за користування радіочастотами. Податки на телевізійну рекламу і на земельні ділянки збільшуватися не будуть.

Уряд планує підняти пенсії і заробітну платню тим категоріям населення, які мають доходи нижче за прожитковий мінімум.