Інвестори Goldman Sachs подали до суду на керівництво корпорації
Економетрікс ньюз

Інвестори Goldman Sachs подали до суду на керівництво корпорації

24 квітня 2010 року

Інвестори Goldman Sachs подали до суду на керівництво корпорації

Інвестори Goldman Sachs Group Inc. від імені корпорації подали до суду позови на її керівників, в числі яких опинився і виконавчий директор банку Ллойд Бланкфейн (Lloyd Blankfein), звинувативши їх у шахрайстві з цінними паперами, повідомляє у суботу агентство Bloomberg.

У поданому напередодні до Верховного суду Манхеттена американського штату Нью-Йорк позові інвестори банку Мортон Шпігель (Morton Spiegel) і Роберт Розінек (Robert Rosinek) заявили, що працівники і керівники Goldman Sachs зловживали своїми повноваженнями, дозволяючи брати на себе забезпечені заставою боргові зобов'язання, прив'язані субстандартним іпотечним кредитуванням. Одне з таких забезпечених боргових зобов'язань і стало приводом для судового розгляду з нью-йоркською компанією Комісії по цінних паперах і ринках США (SEC).
"В результаті незаконної діяльності відповідача і порушення ним фідуциарних обов'язків, Goldman Sachs зазнала істотні економічні збитки, а її репутація непоправно зіпсована в колах бізнесу і на фінансових ринках", - цитує агентство текст скарги.

Банк зараз знаходиться в центрі масштабного скандалу: 17 квітня Комісія по цінних паперах і ринках США (SEC) висунула проти нього звинувачення у фінансових махінаціях, зокрема, у приховуванні інформації з метою навмисного введення в оману акціонерів. Двадцятого квітня до своїх американських колег приєдналися британці: Управління по фінансових ринках Великобританії оголосило про початок власного розслідування відносно підрозділів Goldman Sachs, що знаходяться в країні.

Звинувачення проти банку привели до значного здешевлення акцій компаній фінансової сфери, а також негативно позначилися на загальних настроях інвесторів і їх відношенні до ризику. Багато учасників ринку побоюються, що визнання провини банку може серйозно підірвати довіру до фінансового сектора. Акції самого Goldman Sachs на торгах в Нью-Йорку в минулу п'ятницю впали на 9,9% відразу після розповсюдження новини про рішення, прийняте Комісією по цінних паперах і ринках.

Goldman Sachs Inc. заснований у 1869 році у Нью-Йорку. Основними напрямами діяльності банку, що у фінансових колах одержав назву "Фірма", є інвестиційна банківська справа, біржова торгівля, а також управління активами і цінними паперами.

У вересні 2008 року Goldman Sachs опинився на межі кризи, зіткнувшись з гострим браком ліквідності. ФРС США, намагаючись підтримати один з ключових національних банків, вирішила Goldman Sachs змінити статус на банківську холдингову компанію.