Путін: Росія готова забезпечити газом Європу на 100 років вперед
Економетрікс ньюз

Путін: Росія готова забезпечити газом Європу на 100 років вперед

24 квітня 2010 року

Путін: Росія готова забезпечити газом Європу на 100 років вперед

Росія володіє можливостями забезпечити газом і своїх споживачів, і Європу на 100 років вперед, повідомив прем'єр-міністр РФ Володимир Путін.

"Ми на 100 років вперед можемо забезпечити (газом) потреби російської економіки, які ростають, і практично всіх наших клієнтів в Європі", - сказав Путін на спільній прес-конференції після переговорів з федеральним канцлером Австрії Вернером Файманом у суботу.
Він нагадав, що тільки в одному з регіонів Росії на північному сході є запаси газу в об'ємі 55 трильйонів кубометрів.

"Таких (як у нас) запасів природного газу в світі просто не існує", - заявив російський прем'єр.

Путін в черговий раз підтвердив, що Росія не є супротивником проекту "Набукко", який конкурує з російськими проектами "Північний потік" і "Південний потік".

"Що стосується інших можливостей (постачань газу до Європи в обхід Росії), то ми зовсім не проти реалізації цих проектів. Вони, звичайно, конкурують по відношенню до "Південного потоку", але ми зовсім не проти. Питання в ресурсах - чим заповнити трубу", - сказав прем'єр.

Австрійський канцлер також відзначив, що поки у Австрії немає упевненості в можливості постачань газу по газопроводу "Набукко".

"Поки ми ще не знаємо, чи будуть постачання газу по "Набукко", - сказав Вернер Файман.

Це також свідчить про те, що Австрія зацікавлена в диверсифікації маршрутів постачань газу, але при цьому не бачить конфлікту між "Набукко" і "Південним потоком", сказав канцлер.