Газопровід "Південний потік" запустять в кінці 2015 року
Економетрікс ньюз

Газопровід "Південний потік" запустять в кінці 2015 року

24 квітня 2010 року

Газопровід Південний потік запустять в кінці 2015 року

Техніко-економічне обгрунтування будівництва газопроводу "Південний потік" планується підготувати до лютого 2011 року, а газопровід буде запущений в експлуатацію у грудні 2015 року, повідомив журналістів глава "Газпрому" Олексій Міллер.

"Завершення наскрізного ТЕО заплановане на лютий 2011 року, підготовка ТЕО національних ділянок газопроводу буде завершена вже в кінці 2010 року", - сказав він.
Міллер відзначив, що підписана з Австрією угода про реалізацію даного проекту дозволяє дати старт початку робіт по його проектуванню.

"З сьогоднішнього дня ми можемо вже рахувати терміни його реалізації", - сказав він, підтвердивши, що запуск в експлуатацію газопроводу як і раніше запланований на грудень 2015 року.

Кажучи про можливу вартість проекту, Міллер відзначив, що її можна буде назвати після завершення ТЕО. За його словами, минулого року через кризу можна було говорити, що вартість проекту буде нижче раніше заявлених 8,6 мільярдів євро.

"Зараз можна говорити, що вона може бути трохи більше або менше", - сказав Міллер, за словами якого, підсумкова ціна залежить від світової кон'юнктури.

Міллер заявив, що проект є абсолютно реалізовуваним і економічно ефективним.

"Газпром" бере участь в економічно ефективному проекті, хоча, звичайно, ми інвестуватимемо значні об'єми", - сказав глава холдингу.