Модернізована ГТС дасть Україні багатомільярдний прибуток - Азаров
Економетрікс ньюз

Модернізована ГТС дасть Україні багатомільярдний прибуток - Азаров

25 квітня 2010 року

Модернізована ГТС дасть Україні багатомільярдний прибуток - Азаров

Домовленості, досягнуті президентами України і Росії в Харкові, відкривають шлях до здійснення модернізації української газотранспортної системи, що дозволить Україні щорічно одержувати доходи від роботи ГТС у розмірі 6 мільярдів доларів, вважає прем'єр-міністр України Микола Азаров.

У середу в ході візиту до Харкова президента РФ Дмитра Мєдвєдєва була досягнута домовленість, що на російський газ для України буде надана знижка в 30%, але не більше 100 доларів з тисячі кубометрів. Знижка розповсюджуватиметься на 30 мільярдів кубометрів газу в поточному році і 40 - в подальші роки. За словами президента України Віктора Януковича, це дозволить його країні за 10 років заощадити 40 мільярдів доларів.
"Ця угода відкриває для нас шлях і до інших вигідних для нас угод. Наприклад, транзит газу - якщо ми зуміємо переконати Європейський союз і Росію вкласти засоби у модернізацію нашої газотранспортної системи, то ми можемо мати близько 6 мільярдів доларів доходів в рік тільки від однієї газотранспортної системи, - сказав Азаров у неділю в інтерв'ю українському телеканалу ICTV.

Глава уряду також відзначив, що зниження ціни на російський газ дозволить Україні вже цього року заощадити близько 3 мільярдів доларів. "Ми дивимося зараз, за рахунок чого ми зможемо забезпечити життя наших людей краще, за рахунок чого ми можемо забезпечити розвиток нашої економіки", - сказав він.

Азаров ще раз підтвердив, що проект держбюджету вже відкоректований з урахуванням нової ціни на газ. Представлення проекту бюджету до парламенту відкладалося через неврегульованість питання газових цін.

"Якби нам довелося робити бюджет при колишній ціні на газ, вона була 348 доларів (за тисячу кубометрів), а з урахуванням податків і транзиту десь наближалася до 450 доларів за тисячу кубометрів, ми були б вимушені дуже різко скоротити соціальні витрати, ми повинні були б передбачити на дотацію "Нафтогазу" 7 мільярдів гривень - колосальні гроші, і у мене рука не поверталася такий бюджет підписувати", - сказав прем'єр, додавши, що люди і так за останні два роки "втратили дуже багато", коли ціни росли, а зарплати і пенсії залишалися на колишньому рівні.

"Взагалі питання ціни на газ - це не тільки економічне питання, і навіть, можливо, не стільки економічне питання, скільки питання соціальне, питання політичне, питання перспективи. Тому я дуже радий, що ми, нарешті, знайшли компроміс з Росією", - підкреслив Азаров.

Глава уряду відзначив, що одержаний Україною в результаті харківських домовленостей інвестиційний ресурс у розмірі 40 мільярдів доларів перевищує розмір всіх інвестицій, привернутих Україною за всі роки незалежності.