Контракт на укладання грунту у Nord Stream одержало голландське СП
Економетрікс ньюз

Контракт на укладання грунту у Nord Stream одержало голландське СП

26 квітня 2010 року

Контракт на укладання грунту у Nord Stream одержало голландське СП

Контракт на укладання грунту на нерівних ділянках морського дна на проекті будівництва Північно-европейського газопроводу "Північний потік" (Nord Stream) на суму 100 мільйонів євро одержало голландське спільне підприємство інженерних компаній Boskalis і Tideway - Boskalis-Tideway Offshore, мовиться у повідомленні компанії-оператора газопроводу Nord Stream AG.

Роботи почнуться у 2011 році і будуть завершені у 2012 році.
Укладання грунту здійснюється в окремих місцях уздовж газопроводу, щоб створити стійку поверхню, на якій лежатиме трубопровід. Камені і грунт поставлятимуться з країн Прибалтики. Матеріали повинні бути звільнені від глини, мулуа, крейди, рослинності і інших речовин, щоб відповідати інженерним і екологічним критеріям.

У п'ятницю Всесвітній фонд дикої природи (WWF) повідомляв, що будівництво газопроводу стало більш екологічно безпечним. Оператори заявили, що вживуть додаткові заходи для захисту природи під час будівництва газопроводу, що включає, наприклад, новий метод земляних робіт. Консорціум також зобов'язався фінансувати заходи по компенсації будь-яких непередбачених екологічних наслідків будівництва.

Газопровід Nord Stream протяжністю близько 1,2 тисяч кілометрів - принципово новий маршрут експорту російського газу до Європи. Газопровід буде прокладений по дну Балтійського моря від Виборга до Грайфсвальда (Німеччина). Запуск першої гілки пропускною спроможністю 27,5 мільярдів кубометрів газу в рік намічений на 2011 рік.

Будівництво другої гілки до 2012 року дозволить збільшити пропускну спроможність Nord Stream до 55 мільярдів кубометрів в рік.

Акціонерами Nord Stream AG є російський "Газпром" - 51% акцій, німецькі Wintershall Holding і E.ON Ruhrgas - по 20% акцій, а також нідерландська Gasunie - 9% акцій. У п'ятницю було заявлено, що французька GDF Suez приєднається до проекту в найближчі тижні, після закриття фінансування першої черги проекту.