Україна може одержати $19-20 млрд від МВФ за новою програмою - Тігіпко
Економетрікс ньюз

Україна може одержати $19-20 млрд від МВФ за новою програмою - Тігіпко

26 квітня 2010 року

Україна може одержати $19-20 млрд від МВФ за новою програмою - Тігіпко

Україна може одержати 19-20 мільярдів доларів кредитних коштів в рамках нової програми співпраці з Міжнародним валютним фондом, розрахованої на два з половиною роки, заявив у понеділок віце-прем'єр-міністр України Сергій Тігіпко у Вашингтоні, де українська делегація брала участь у весняних зборах Всесвітнього банку і МВФ.

Тігіпко відзначив, що в нинішніх умовах Україна просто не має права не домовитися з МВФ про продовження співпраці за новою програмою. "Нам необхідна ця програма співпраці", - цитує слова віце-прем'єра українське інформагентство УНІАН.
На думку Тігіпко, повністю профінансувати бюджетний дефіцит у 2010 році без засобів МВФ Україні буде важко. При цьому він також відзначив, що нова програма співпраці з МВФ буде направлена на підтримку зростання економіки країни.

Віце-прем'єр підкреслив, що 2009 рік для української економіки був надзвичайно важким і закінчився падінням ВВП на 15% і зниженням надходжень до державного бюджету на 30%.

Коментуючи хід переговорів з МВФ, Тігіпко повідомив, що на даному етапі узгоджуються параметри бюджету на поточний рік. За його словами, під час переговорів українська делегація має намір відстояти і соціальну частину представленої програми.

Раніше Тігіпко заявив, що Україна планує попросити МВФ про надання кредиту у розмірі 12 мільярдів доларів в рамках нової програми співпраці строком на два з половиною роки.

Об'єм діючої дворічної програми stand-by для України, початої у листопаді 2008 року, складає 16,4 мільярдів доларів, з яких виділено більше 11 мільярдів доларів трьома траншами. Четвертий транш в 3,8 мільярдів доларів Україна розраховувала одержати в листопаді 2009 року, проте він так і не був наданий у зв'язку з тим, що в країні не було політичної стабільності і дотепер не прийнятий бюджет на 2010 рік. Місія МВФ з 24 березня по 2 квітня знаходилася в Україні, де проводила переговори з українськими властями про продовження співпраці.