Росія вирішить безмитне ввезення 260 тис тонн українських труб в рік
Економетрікс ньюз

Росія вирішить безмитне ввезення 260 тис тонн українських труб в рік

27 квітня 2010 року

Росія вирішить безмитне ввезення 260 тис тонн українських труб в рік

Російський уряд у вівторок вирішить безмитне ввезення українських труб в РФ в об'ємі 260 тисяч тонн в рік, повідомив прем'єр-міністр Володимир Путін на нараді в Сочі.

"Сьогодні ж ухвалимо рішення, яке давно очікується виробниками труб в Україні. Як і просив уряд України, ухвалимо рішення в об'ємі 260 тисяч тонн українських труб, які продаватимуться на російському ринку", - сказав Путін.
Раніше ФТС Росії повідомила про припинення з 1 квітня 2010 року безмитного імпорту українських труб через відсутність узгоджених об'ємів квот на постачання без сплати антидемпінгових мит. У 2005 році Мінекономрозвитку Росії і Мінекономіки України встановили квоту на імпорт в РФ труб у розмірі 395 тисяч тонн з щорічним зростанням на 2% до 2010 року. У 2009 році до Росії з України було поставлено 230 тисяч тонн трубної продукції. Російський Фонд розвитку трубної промисловості пропонував обмежити об'єм постачань 217 тисячами тонн, а також провести диференціацію постачань по видах труб і розбиття по кварталах.

Путін відзначив, що українська трубна продукція в основному необхідна для "Газпрому" і "Транснафті".

Російський прем'єр повідомив також, що напередодні глава українського уряду звернувся до нього з проханням про оперативне вирішення питань, пов'язаних із взаємною відміною обмежень у сфері торгівлі. З свого боку, Україна вже ухвалила відповідне рішення з приводу хімічних товарів.