Росія і Норвегія планують співробітничати в рибальстві і видобутку нафти
Економетрікс ньюз

Росія і Норвегія планують співробітничати в рибальстві і видобутку нафти

27 квітня 2010 року

Росія і Норвегія планують співробітничати в рибальстві і видобутку нафти

Росія і Норвегія вважають за можливе на додаток до встановлення лінії розмежування в Баренцевому морі і Північному Льодовитому океані прийняти положення, які підтримували б співпрацю в сферах рибальства і управління вуглеводневими ресурсами.

"Обидві делегації рекомендують на додаток до встановлення лінії розмежування морських просторів прийняти договірні положення, які б підтримували і розширювали співпрацю у сферах рибальства і управління вуглеводневими ресурсами", - мовиться в спільній заяві з питань розмежування морських просторів і співпраці у Баренцевому морі і Північному Льодовитому океані, підписаному у вівторок в Осло.
"З цією метою передбачено укладення всеосяжного Договору про розмежування морських просторів і співпрацю в Баренцевому морі і Північному Льодовитому океані", - наголошується в документі.

Як мовиться в заяві, такий договір не завдає збитку правам і зобов'язанням за іншими міжнародними договорами, підписаними Росією і Норвегією. Сторони рекомендують встановити лінію розмежування на основі міжнародного права в цілях досягнення справедливого рішення.

"Делегації рекомендують встановити лінію, яка ділить весь спірний район на дві частини приблизно рівного розміру", - наголошується в документі.

У ньому також мовиться, що з урахуванням розвитку ситуації у Північному Льодовитому океані і ролі Росії та Норвегії в регіоні сторони підкреслюють важливість двосторонньої співпраці у питаннях визначення зовнішніх меж континентального шельфу відповідно до Конвенції ООН по морському праву.

"В області рибальства делегації відзначають особливе економічне значення живих ресурсів Баренцевого моря для Норвегії і РФ, а також населення їх прибережних регіонів. Підкреслюється необхідність уникати якого-небудь порушення в економіці прибережних регіонів, населення яких звичайно вело рибний промисел в цьому районі", - мовиться в документі.

У заяві наголошується, що укладення договору по розмежуванню в Баренцевому морі і Північному Льодовитому океані не повинно робити негативного впливу на можливості кожної з держав в галузі рибальства.

З питань співпраці у сфері вуглеводневих ресурсів делегації рекомендують прийняти докладні правила і процедури, що забезпечують ефективне управління вуглеводневими ресурсами в тих випадках, коли будь-яке нафтове або газове родовище тягнеться за лінію розмежування, мовиться в тексті документа.

У ньому також фіксується намір обох сторін вжити всі заходи, щоб укласти Договір про розмежування морських просторів в найближчий можливий час.

Свої підписи під документом поставили глави МЗС РФ і Норвегії Сергій Лавров і Йонас Гар Стере.