Чистий збиток "Автовазу" у I кварталі склав 2,6 млрд рублів
Економетрікс ньюз

Чистий збиток "Автовазу" у I кварталі склав 2,6 млрд рублів

27 квітня 2010 року

Чистий збиток Автовазу у I кварталі склав 2,6 млрд рублів

Чистий збиток "Автовазу" за підсумками першого кварталу 2010 року склав 2,6 мільярдів рублів по РСБУ, повідомив у вівторок журналістів віце-президент найбільшого російського автовиробника по фінансах Олег Лобанов.

"На сьогодні ми підписали звітність. Операційні результати - чистий збиток склав 2,6 мільярдів рублів з них 1,5 мільярдів рублів відсотки, а 1,1 мільярдів - самі операційні результати. Ми задоволені цим результатом", - сказав Лобанов.

За його словами, у 2010 році позитивний операційний результат по РСБУ досяжний.
Крім того Лобанов повідомив, що фінансові результати "Автовазу" по МСФО поки не готові, але ці результати дещо відрізнятимуться від результатів по РСБУ у більшу сторону.

Раніше президент "Автовазу" Ігор Комаров в інтерв'ю газеті "Комерсант" повідомляв, що за підсумками 2009 року збиток "Автовазу" склав близько 1 мільярда євро (38,6 мільярдів рублів).

Згідно стратегії "Автовазу" до 2020 року, виручка компанії у 2020 році складе 330 мільярдів рублів. Рівень маржі по EBIT (прибуток до вирахування податків і відсотків по позикових засобах) досягне 11,2% до 2020 року, зокрема, EBIT від основного бізнесу складе 10,3%, EBIT від фінансових сервісів і власної ділерської мережі досягне 0,9%, що відповідає аналогічним показникам автовиробників швидкоростучих ринків.

При цьому, починаючи з 2011 року "АВТОВАЗ" повинен вийти на позитивний операційний прибуток, а в період з 2012 по 2020 роки буде здатний частково фінансувати програму інвестицій за рахунок власних засобів.

За прогнозами "Автовазу", необхідний об'єм інвестицій для досягнення високих операційних результатів повинен скласти 183,5 мільярдів рублів, з яких 13,5 мільярдів рублів повинен інвестувати альянс Renault-Nissan.

Згідно стратегії компанії, до 2018 року "АВТОВАЗ" повинен повністю звільнитися від боргового тягаря, пов'язаного з фінансуванням інвестиційної програми. При цьому "АВТОВАЗ" здійснюватиме інвестиції в п'ять основних напрямів - модельний ряд до 2020 року, модельний ряд після 2020 року, двигуни, виробничі потужності і модернізація процесів.