"Газпром" і "Узбекнафтогаз" готують контракт по газу з узбекистану
Економетрікс ньюз

"Газпром" і "Узбекнафтогаз" готують контракт по газу з узбекистану

27 квітня 2010 року

Газпром і Узбекнафтогаз готують контракт по газу з узбекистану

"Газпром" і НХК "Узбекнафтогаз" готують довгостроковий контракт на постачання газу з узбекистану, повідомляє у вівторок управління інформації російського холдингу за підсумками зустрічі глави "Газпрому" Олексія Міллера і голови правління "Узбекнафтогаз" Улугбека Назарова.

Сторони розглянули питання російсько-узбецької співпраці у нафтогазовій сфері, зокрема хід реалізації сумісних проектів на території узбекистану.

"На зустрічі також обговорювалися питання, пов'язані з підготовкою довгострокового контракту на постачання газу з узбекистану і взаємодією компаній по транзиту природного газу по території узбекистану", - мовиться в повідомленні.
Як заявив в кінці березня віце-прем'єр РФ Сергій Іванов, Росія виступає за перехід зі щорічних на довгострокові контракти при постачаннях узбецького газу. За його словами, це підвищить передбаченість постачань і понизить "можливість посередників-шахраїв на цьому грати".

Як повідомлялося раніше, 1 січня 2009 року "Газпром" погоджував умови постачання газу з узбекистану у 2009 році і підписав доповнення до контракту на постачання узбецького газу, що передбачає формулу ціноутворення, що базується на середньоєвропейських цінах на газ.

З урахуванням раніше досягнутих домовленостей, всього в портфель "Газпрому" у 2010 році буде куплено до 15,5 мільярдів кубометрів узбецького газу.

Угода про стратегічну співпрацю в газовій галузі між НХК "Узбекнафтогаз" і "Газпромом" підписали 17 грудня 2002 року. Угодою, зокрема, передбачаються довгострокові закупівлі узбецького газу на період 2003-2012 років, участь "Газпрому" у проектах в області видобутку природного газу на території узбекистану на умовах СРП, а також співпраця в області розвитку газотранспортної інфраструктури республіки і транспортування середньоазійського газу через її територію.

У лютому 2005 року "Газпром" та акціонерна компанія "Узтрансгаз" (субхолдинг НХК "Узбекнафтогаз") підписали середньострокову угоду на транспортування природного газу через територію узбекистану на 2006-2010 роки. Угода укладена з метою організації транспортування середньоазійського, перш за все туркменського, природного газу з використанням газотранспортних систем САЦ і "Бухара - Урал", що проходять по території республіки.