Digital Sky Technologies купила ICQ за $187,5 млн.
Економетрікс ньюз

Digital Sky Technologies купила ICQ за $187,5 млн.

28 квітня 2010 року

Digital Sky Technologies купила ICQ за $187,5 млн.

Холдингова компанія Digital Sky Technologies Limited (DST, володіє долями в інтернет-порталах Mail.ru, Vkontakte.ru, Odnoklassniki.ru, Facebook.com та інших) досягла угоди з американською AOL про придбання популярного сервісу миттєвих повідомлень ICQ за 187,5 мільйонів доларів, мовиться в спільному повідомленні компаній.

Як відзначив генеральний директор DST Юрій Мільнер, слова якого наводяться в прес-релізі, "придбання ICQ - стратегічний крок в розвитку бізнесу в Росії і Східній Європі". "Багаторічна історія бренду ICQ і значна база постійних лояльних користувачів надають відмінну можливість для подальшого посилення наших позицій в регіоні", - відзначив Мільнер.
Сервіс ICQ був створений в 1996 році ізраїльською компанією Mirabis, AOL придбала цей актив в червні 1998 року. В даний час ICQ доступний на 16 мовах, число його відвідувачів в місяць оцінюється більш ніж в 30 мільйонів чоловік, наголошується в повідомленні. ICQ займає лідируючі позиції на ринках Росії, Німеччини, Чехії і Ізраїлю.

На думку опитаних експертів, ціна за актив виявилася досить високою. "Зі сторони вона здається завищеною (...) Я б припустив, що продавець показав потенційним покупцям якісь особливі сервіси, монетизуючі цей актив", - відзначив керівник проекту LiveJournal Russia Борис Овчинников.

"Я думаю, що DST купував не стільки актив, скільки користувачів. ICQ - дуже популярний сервіс, і DST потрібна ця аудиторія", - вважає провідний аналітик Mobile Research Group Ельдар Муртазін. На його думку, далі було б логічно як розвивати ICQ самостійно, так і інтегрувати його з існуючими соціальними мережами, за винятком Facebook.com.

DST належить Юрію Мільнеру, Григорію Фінгеру (обидва є засновниками фонду) і Алішеру Усманову. 10% DST володіє китайська інтернет-компанія Tencent, що купила пакет акцій за 300 мільйонів доларів на початку квітня 2010 року.