Енергетика в Росії стала високотехнологічною, заявив Путін
Економетрікс ньюз

Енергетика в Росії стала високотехнологічною, заявив Путін

28 квітня 2010 року

Енергетика в Росії стала високотехнологічною, заявив Путін

Прем'єр-міністр РФ Володимир Путін відзначає високотехногічні зміни в енергосекторі РФ - йому дуже сподобалося, як реалізований проект по освоєнню першого російського нафтогазового родовища на Каспії.

На нараді з питання освоєння родовищ вуглеводневої сировини російського сектора Каспійського моря глава уряду відзначив, що тільки що присутній на запуску першого російського нафтогазового родовища на Каспійському морі. Проект реалізує найбільша російська приватна нафтова компанія ЛУКОЙЛ.

"Це, в повному розумінні слова, високотехнологічний проект. Жодного сантиметра на цій платформі не витрачено без розуму, все насичено найвищими технологіями, технологіями світового класу - кожен сантиметр платформи. Я рекомендую подивитися, цікаве видовище", - сказав прем'єр.
"Дійсно, розумієш, що сучасна енергетика стала високотехнологічним сектором економіки. Я дивився на це з гордістю - і на техніку, і на людей. Люди підготовлені дуже добре, це сучасні менеджери і сучасні фахівці", - вважає Путін.

На його думку, успішна реалізація проекту по видобутку нафти на Корчагінському родовищі "говорить про серйозні, якісні зміни у російському нафтогазовому комплексі, про те, що в галузь все активніше приходять передові технології і моделі організації виробництва", - сказав він.

Глава уряду відзначив, що так само добре організована робота і на Ванкорському родовищі, яке освоює "Роснєфть".

Родовище імені Корчагіна, розташоване в 180 кілометрах від Астрахані і 200 кілометрах від Махачкали, розробляє ТОВ "ЛУКОЙЛ-Ніжнєволжскнєфть", дочірнє підприємство Лукойлу. Його введення в експлуатацію означає початок видобутку нафти в російському секторі Каспійського моря. Буріння ведеться із стаціонарної платформи, яка була встановлена у третьому кварталі 2009 року.

При проведенні бурових робіт з платформи застосовувалася технологія "нульового скидання": відходи, що утворюються в результаті виробничої діяльності, не скидаються в море, а збираються у закриті контейнери і вивозяться на берег для знешкодження і утилізації. Цей принцип буде використаний і при експлуатаційному бурінні, а також на стадії промислового видобутку вуглеводнів. На реалізацію в регіоні екологічної програми до 2014 року буде направлено понад 120 мільйонів рублів.