Пулково передане в управління консорціуму, очолюваному банком ВТБ
Економетрікс ньюз

Пулково передане в управління консорціуму, очолюваному банком ВТБ

28 квітня 2010 року

Пулково передане в управління консорціуму, очолюваному банком ВТБ

Петербурзький аеропорт Пулково переданий в управління очолюваному банком ВТБ консорціуму "Повітряні ворота північної столиці", церемонія відбулася в середу у Смольному, повідомляє прес-служба міського уряду.

Крім того, були підписані документи по організації фінансування проекту розвитку аеропорту - його розширення і реконструкції.

Губернатор міста Валентина Матвієнко вважає, що підписані документи дають проекту розвитку Пулково можливість стати першою в Росії угодою, що набула чинності, про державно-приватне партнерство. "З відкриттям нового терміналу аеропорту Пулково Санкт-Петербург стане по-справжньому відкритим усьому світу", - заявила губернатор, слова якої наводить прес-служба.
У проекті модернізації Пулково беруть участь найбільші міжнародні фінансові організації, зокрема Зовнішекономбанк, Європейський банк реконструкції і розвитку, Міжнародна фінансова корпорація (IFC), Північний інвестиційний банк, Євразійський банк розвитку, Чорноморський банк торгівлі і розвитку.

В кінці червня минулого року консорціум ТОВ "Повітряні ворота північної столиці" виграв конкурс на право укладення угоди по ГЧП. Право експлуатації аеропорту дане на 30 років з можливістю пролонгації. Банку ВТБ належать 57,5% консорціуму. Також в нього з часткою 35,5% входить компанія Fraport AG, ведучий міжнародний оператор аеропортів і власник Франкфуртського аеропорту, і з часткою 7% - Horizon Air Investments, дочірня компанія грецького будівельного і інвестиційного конгломерату Copelouzos Group.

Згідно домовленостям, вже в червні почнеться будівництво нового пасажирського терміналу, який планується ввести в дію в кінці 2013 року.

Стратегія розвитку аеропорту Пулково припускає будівництво нового пасажирського терміналу для міжнародних рейсів з пропускною спроможністю близько 7,4 мільйонів чоловік з можливістю збільшення до 22 мільйонів чоловік до 2025 року. Зараз аеропорт пропускає близько шести мільйонів пасажирів в рік. Польоти в Пулково здійснюють 74 авіакомпанії далекого зарубіжжя, 26 авіакомпаній СНД і 120 російських авіакомпаній.

Консорціум "Повітряні ворота північної столиці" повідомляв про намір привернути на проект кредитні засоби у розмірі більше 700 мільйонів євро строком на 15 років. Раніше в середу Зовнішекономбанк повідомив про укладення кредитної угоди з компанією на 10 мільярдів рублів строком на 15 років, Євразійський банк розвитку (ЕАБР) - про намір виділити 90 мільйонів доларів, ЄБРР - про схвалення кредиту у розмірі 100 мільйонів євро також на 15 років.

смотреть кино новинки 2019 которые уже вышли