Посередників при постачаннях газу в Україну більше не буде
Економетрікс ньюз

Посередників при постачаннях газу в Україну більше не буде

28 квітня 2010 року

Посередників при постачаннях газу в Україну більше не буде

"Газпром" не підтверджує можливість відновлення посередника для постачань газу в Україну.

"Ні, такого немає", - сказав замглави російського газового холдингу Валерій Голубєв в середу журналістам, відповідаючи на питання про можливість введення посередника.
Він підкреслив, що між "Нафтогазом" і "Газпромом" є контракти, в яких посередник не передбачений.

"Контракти у нас є, і вони дуже хороші", - сказав Голубєв.

"Газпром" і "Нафтогаз" 19 січня 2009 року підписали два контракти: купівлі-продажу на період з 2009 по 2019 роки; про об'єми і умови транзиту газу через Україну на 2009-2019 роки. В рамках робочого візиту президента РФ Дмитра Мєдвєдєва 21 квітня 2010 року в Харкові були підписані доповнення до контракту, що збільшують закупівлю газу "Нафтогазом" в поточному році до 36,5 мільярдів кубометрів, а також що передбачають знижку в ціні на величину зниження російським урядом мита для постачань газу в Україну. Мито передбачається обнулити, як наслідок, зниження складе 30% від контрактної ціни газу, але не більше 100 доларів за тисячу кубометрів.

За словами Голубєва, ціна російського газу для України у другому кварталі з урахуванням знижки складе 236 доларів за тисячу кубометрів. "Двісті тридцять шість доларів із знижкою, без знижки було б 336 доларів. Це хороша знижка", - сказав замголови правління "Газпрому".

Він підкреслив, що при таких цифрах тепер саме Україна "повинна триматися за ці контракти".

Попередній український президент Віктор Ющенко неодноразово заявляв про необхідність перегляду газових контрактів з Росією, посилаючись, зокрема, на високу ціну газу для України.