"Газпром" закупить у Туркменії 10 млрд кубів газу -2010
Економетрікс ньюз

"Газпром" закупить у Туркменії 10 млрд кубів газу

28 квітня 2010 року

Газпром закупить у Туркменії 10 млрд кубів газу

"Газпром" цього року має намір закупити в Туркменії 10 мільярдів кубометрів газу, повідомив журналістів в середу замглави російського газового холдингу Валерій Голубєв.

"Близько 10 мільярдів - по року", - сказав Голубєв.

Діючі контракти "Газпрому" з Туркменією передбачають постачання газу в об'ємі до 30 мільярдів кубометрів газу в рік. Раніше, до аварії, що відбулася у квітні 2009 року, на туркменській ділянці газопроводу САЦ-4, холдинг купував близько 50 мільярдів кубометрів туркменського газу в рік. За неофіційною інформацією, середньорічна ціна туркменського газу для "Газпрому" складе 240-250 доларів за тисячу кубометрів.
Крім того, Голубєв не виключає можливості збільшення закупівель газу в Азербайджані, але це залежатиме від темпів освоєння азербайджанського родовища "Шах-Деніз".

"Самі азербайджанці розумно підходять до постачань", - відзначив він.

"Газпром" і Держнафтокомпанія Азербайджану минулого року підписали угоду про постачання азербайджанського газу по трубопроводу Баку-Ново-Філя починаючи з 1 січня 2010 року за європейською ціною для постачання республік Північного Кавказу. У січні компанії домовилися, що у поточному році російський холдинг купить в два рази більше азербайджанського газу, ніж передбачалося спочатку - 1 мільярд кубометрів, а у 2011 році ще подвоїть закупівлю - до 2 мільярдів кубометрів. Раніше президент Азербайджану Ільхам Алієв заявляв, що Азербайджан продаватиме більше газу "Газпрому", якщо реалізація проекту Nabucco ("Набукко") буде відстрочена.