Nestle відкидає звинувачення в порушенні санітарних норм
Економетрікс ньюз

Nestle відкидає звинувачення в порушенні санітарних норм

29 квітня 2010 року

Nestle відкидає звинувачення в порушенні санітарних норм

Nestle, найбільший у світі виробник продуктів харчування, відкидає звинувачення в порушенні його російськими підприємствами санітарних норм, мовиться в заяві компанії.

"Nestle поважає і дотримує закони тих країн, в яких розвиває свій бізнес. У Росії компанія працює в повній відповідності із законодавством РФ", - мовиться в повідомленні.
Раніше у четвер глава Роспотребнагляду, головний державний санітарний лікар РФ Геннадій Оніщенко повідомив, що очолюване ним відомство виявило санітарні порушення в роботі російських підприємств Nestle. За його словами, зокрема, це "недотримання санітарних правил при проектуванні заходів щодо забезпечення безпеки для людини умов праці, невиконання вимог санітарних правил у виробничому процесі при користуванні технологічним устаткуванням".

Компанія, у свою чергу, заявляє, що всі 13 фабрик Nestle мають необхідні дозвільні документи від державних організацій на ведення своєї діяльності. Крім того, фабрики сертифіковані авторитетною незалежною міжнародною організацією SGS на відповідність міжнародним стандартам якості, безпеки і охорони навколишнього середовища ISO 22000, ISO 18001 або ISO 14001.

"Вся поточна діяльність фабрик ведеться у повній відповідності з нормами російського і міжнародного законодавства в області безпеки харчових продуктів", - заявляється в повідомленні.

Nestle відзначає, що всі її фабрики в Росії знаходяться під постійним контролем Роспотребнагляду, і всі дрібні невідповідності санітарним правилам, що виявляються при здійсненні державного контролю, усуваються компанією у встановлені терміни за узгодженням з контролюючими органами. "Всі розпорядження, видані Роспотребнаглядом відносно діяльності філіалів компанії, виконані", - мовиться в повідомленні.

"У зв'язку з цим публічні заяви глави Роспотребнагляду Геннадія Оніщенко щодо діяльності нашої компанії, зроблені ним в останні дні, викликають у нас глибокий подив, оскільки Nestle успішно взаємодіє з Роспотребнаглядом з початку своєї діяльності в Росії", - заявляє виробник.

У російському підрозділі компанії працює близько 10 тисяч співробітників, більше 7 тисяч з них зайняті у виробничій сфері. Загальні інвестиції Nestle в російську економіку склали близько 950 мільйонів доларів.

"І, не дивлячись на події останніх днів, компанія залишається прихильником стратегії довгострокового розвитку в Росії і продовжуватиме виробництво і постачання російським споживачам безпечних харчових продуктів високої якості", - додається в повідомленні.

Також на минулому тижні Оніщенко повідомляв, що Роспотребнагляд вперше відмовив Nestle у видачі дозволу на постачання дитячого харчування в РФ. Йшлося про фінський підрозділ компанії, найменування продукції Оніщенко не конкретизував, але висловив думку, що вимушену відмову в реєстрації не можна пояснити нічим іншим, окрім як ослабленням технологічної дисципліни при виробництві продукції, що поставляється в РФ.

У понеділок, 26 квітня, Оніщенко також повідомив, що Роспотребнагляд заборонив постачання в РФ чотирьох видів дитячого харчування Gerber Products (належить Nestle) через використання при виробництві хлорованого м'яса птиці. За його словами, не дивлячись на введену в РФ з 1 січня заборону по обробці м'яса птиці і продукції з нього хлором, компанія офіційно не заявила відомству про заміну м'яса при виробництві.

Компанія Nestle, найбільший в світі виробник продуктів харчування, збільшила об'єм продажів в Росії в 2009 році на 12% в порівнянні з 2008 роком - до 57 мільярдів рублів. У Росії Nestle володіє 13 фабриками і випускає широкий спектр харчової продукції під торговими марками Nescafе, Nesquik, Nuts, "48 копійок", "Кимо", "Росія - щедра душа", "Бон Парі", "Шок", Maggi, Perrier, "Святе джерело", "Бистров" і іншими.