Золото дешевшає у четвер на фіксації прибутку після ралі
Економетрікс ньюз

Золото дешевшає у четвер на фіксації прибутку після ралі

29 квітня 2010 року

Золото дешевшає у четвер на фіксації прибутку після ралі

Золото на торгах у четвер знижується в ціні на тлі прагнення інвесторів зафіксувати прибуток після масштабного ралі на ринку дорогоцінного металу, викликаного погіршенням ситуації навколо суверенних боргів в Європі, пише електронна версія американської газети The Wall Street Journal.

В ході торгів у четвер на Нью-йоркській товарній біржі червневий ф'ючерс на золото подешевшав на 0,4% до 1167,6 долара за тройську унцію. В середу вартість контракту збільшувалася до максимуму з 4 грудня минулого року - 1175,30 долара за унцію.
"Всі чекають перерви (коли ціни знизяться), щоб знову вийти на ринок, - цитує The Wall Street Journal слова фахівця із золота аналітичної компанії PFGBest Майка Делі (Mike Daly). - Люди купують в періоди значного зниження ціни, і ніхто не хоче виходити на ринок і здійснювати придбання після зростання вартості (золота) на 25 доларів. Тому, якщо зараз ми спостерігаємо незначний продаж, то згодом ми можемо побачити покупки, викликані "полюванням за прибутком".

Зниження ціни на золото може також бути викликано небажанням інвесторів "грати в довгу" перед публікацією важливих макроекономічних показників розвитку економіки США, включаючи дані по ВВП країни за перший квартал, відзначає аналітик по металах RBC Wealth Management Джордж Джіро (George Gero). Крім того, на його думку, ситуація з фіксацією прибутку перед закінченням місяця не є чимось екстраординарним.

Проте, ринок золота продовжить одержувати підтримку від прагнення інвесторів перевести вкладення в активи-притулки у зв'язку з борговою кризою, що загострилася, в Європі, упевнені аналітики.

"Я вважаю, що важкий період ще далеко не пройдений, - заявив Делі. - На мою думку, у країн Європи буде дуже непростий рік".

Тим часом, аналітик Standard Bank Вальтера де Вета (Walter de Wet) вважає, що затягування процесу схвалення пакету заходів фінансової допомоги Греції сприятиме підвищенню ціни на золото. "Лакмусовим папірцем" для ринків, зокрема, і ринку дорогоцінного металу, стане 19 травня, коли Греції необхідно рефінансувати 8,5 мільярдів євро боргу, відзначає де Вет.

У той же час динаміка валютних курсів у четвер не зробила видимого впливу на вартість золота. Долар подешевшав до євро до 1,3214 долара за євро проти 1,3201 долара за євро в середу. В цілому курс долара до корзини шести валют країн - основних торгових партнерів США знизився на 0,19% до 82,22 пункту.

"Раніше долар і золото демонстрували достатньо тісну зворотну кореляцію, але тепер це не так, - підкреслює Делі. - Золото в ці дні рухається туди, куди воно хоче".