Награда "Ростехнологій" схвалила операцію по збільшенню частки в КАМАЗі
Економетрікс ньюз

Награда "Ростехнологій" схвалила операцію по збільшенню частки в КАМАЗі

29 квітня 2010 року

Награда Ростехнологій схвалила операцію по збільшенню частки в КАМАЗі

Наглядова рада "Ростехнологій" схвалила операцію по придбанню 12,12% акцій у найбільшому російському виробнику вантажних автомобілів ВАТ "КАМАЗ" із збільшенням частки держкорпорації в компанії до 49,9%, повідомила у четвер прес-служба "Ростехнологій".

В даний час частка "Ростехнологій" в КАМАЗі складає 37,8%. Ще одним крупним акціонером автовиробника є "Трійка Діалог" (39%). На частку іноземців припадає 15%: Daimler володіє 11% акцій, ЄБРР - 4%.
"Наглядова рада держкорпорації "Ростехнології" схвалила покупку 12,12% акцій ВАТ "КАМАЗ". Таким чином, у разі укладення оборудки частка ДК "Ростехнології" у ВАТ "КАМАЗ" буде доведено до 49,9% акцій, що, як відомо, повністю відповідає укладеній 11 лютого 2010 року в Набережних Човнах угоді акціонерів", - наголошується в повідомленні.

Угода акціонерів передбачає, що держкорпорація не може збільшувати свою частку в КАМАЗі до контрольної.

Сума можливої операції не указується.

У "Ростехнологіях" від коментарів відмовилися.

Раніше глава "Ростехнологій" Сергій Чемезов заявляв, що держкорпорація хоче збільшити свою частку в КАМАЗі, щоб продати її за вищою ціною, але не планує одержувати контроль в компанії, щоб не порушувати угоду акціонерів.

В кінці минулого року ЗМІ повідомляли, що у зв'язку із створенням альянсу між "Трійкою Діалог" і південноафриканською Standard Bank Group російська компанія повинна продати акції стратегічних підприємств, зокрема, КАМАЗу і "Автовазу", до березня 2011 року. У лютому поточного року "Трійка Діалог" продала 5% акцій КАМАЗу концерну Daimler AG і Європейському банку реконструкції і розвитку.

ВАТ "КАМАЗ" займає 11-е місце серед провідних світових виробників важких вантажівок і восьме місце в світі - за обсягами випуску дизельних двигунів. У єдиний комплекс компанії входять 13 крупних спеціалізованих підрозділів по розробці, виробництву, збірці автомобільної техніки і автокомпонентів, а також збуту готової продукції. Всього до групи компаній входять 96 підприємств. Автомобілі КАМАЗ експлуатуються більш ніж в 80 країнах СНД, Європи, Азії, Африки і Латинської Америки.