Компанія Seiko звільнила свого президента за неефективне управління
Економетрікс ньюз

Компанія Seiko звільнила свого президента за неефективне управління

30 квітня 2010 року

Компанія Seiko звільнила свого президента за неефективне управління

Рада директорів японського виробника годинників Seiko Holdings звільнила президента компанії 72-річного Коїті Мурано за неефективне управління і нездатність вивести із затяжної кризи її елітний роздрібний підрозділ Wako, повідомило у п'ятницю агентство Рейтер.

Рішення про відставку Мурано було прийнято трьома голосами проти двох. Пропозиція усунути його з посади поступила від Акіо Хараді, колишнього прокурора і єдиного в керівництві Seiko зовнішнього корпоративного директора.
"Це дуже значуща подія, оскільки це відбулося в Японії, і оскільки пост зовнішнього директора реалізував свої функції так само", - прокоментував відставку Мурано представник консультаційної фірми Institutional Shareholder Services Такеюкі Ісіда.

Керівництво Seiko звинувачує Мурано в тому, що він сліпо слідував вказівкам почесного голови Рейдзіро Хатторі і директора Норіко Уноурі, що керували підрозділом Wako, і не ухвалював раціональних управлінських рішень.

Як наголошується в повідомленні, у Японії вкрай рідкісні випадки, коли керівні працівники вищої ланки втрачають роботу за рішенням ради директорів, навіть коли компанія переживає важкі часи.

За даними агентства, після відставки Мурано компанію очолить 57-річний Сіндзі Хатторі до недавнього часу займаючий пост виконавчого віце-президента. Він єдиний член ради директорів, пов'язаний із сім'єю-засновником компанії.

На закритті торгів у п'ятницю, до оголошення про кадрові зміни в Seiko Holdings, акції компанії стабільно торгувалися на рівні 224 ієни. Seiko прогнозує, що фінансовий рік, який завершився в березні, стане для неї збитковим, як і попередній.