РФ і Україна підписали угоду про ввезення 260 тис тонн українських труб
Економетрікс ньюз

РФ і Україна підписали угоду про ввезення 260 тис тонн українських труб

30 квітня 2010 року

РФ і Україна підписали угоду про ввезення 260 тис тонн українських труб

Росія і Україна підписали угоду про безмитне ввезення в РФ українських труб в об'ємі до 260 тисяч тонн у 2010 році.

У п'ятницю за підсумками переговорів прем'єр-міністрів Росії і України міністерства економіки двох країн підписали протокол про внесення змін в угоду про регулювання постачань деяких видів сталевих труб на митну територію РФ.
Як пояснив журналістам замглави Мінекономрозвитку РФ Андрій Клепач, ці зміни були внесені для реалізації пропозиції прем'єр-міністра РФ Володимира Путіна про безмитне ввезення українських труб в об'ємі до 260 тисяч тонн на територію РФ.

Він підкреслив, що ця квота на постачання труб передбачена на 2010 рік. Клепач нагадав, що у 2009 році вона складала 223,9 тисячі тонн.

Клепач також нагадав, що в Росії діє механізм антидемпінгових мит. "Цей об'єм (260 тисяч тонн труб - ред.) не підпадає під нього", - сказав він.

Путін на нараді в Сочі 27 квітня повідомляв, що уряд РФ вирішить безмитне ввезення українських труб в РФ в об'ємі 260 тисяч тонн в рік, як і просив уряд України. За його словами, українська трубна продукція в основному необхідна для "Газпрому" і "Транснафти".

Раніше ФМС Росії повідомила про припинення з 1 квітня 2010 року безмитного імпорту українських труб через відсутність узгоджених об'ємів квот на постачання без сплати антидемпінгових мит. У 2005 році Мінекономрозвитку Росії і Мінекономіки України встановили квоту на імпорт в РФ труб у розмірі 395 тисяч тонн з щорічним зростанням на 2% до 2010 року. У 2009 році до Росії з України було поставлено 230 тисяч тонн трубної продукції. Російський Фонд розвитку трубної промисловості пропонував обмежити об'єм постачань 217 тисячами тонн, а також провести диференціацію постачань по видах труб і розбиття по кварталах.