РФ і Україна вивчать можливість сумісної модернізації української ГТС
Економетрікс ньюз

РФ і Україна вивчать можливість сумісної модернізації української ГТС

30 квітня 2010 року

РФ і Україна вивчать можливість сумісної модернізації української ГТС

Росія і Україна домовилися вивчити можливість модернізації газотранспортної системи України разом з європейськими партнерами і гарантії постачань енергоресурсів на роки вперед, заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров на прес-конференції за підсумками переговорів з російським прем'єром Володимиром Путіним.

"Україна - велика транзитна держава, яка надає свої можливості для транзиту нафти і газу, - відзначив Азаров. - Сьогодні ми домовилися про те, щоб разом вивчати можливості і гарантії того, щоб ці постачання планувалися на багато років вперед, і ми разом працювали над модернізацією ГТС України разом з європейськими партнерами, яким цей газ поставляється", - сказав український прем'єр.
Він відзначив, що російська сторона "ухвалила непросте рішення (по газу), і пов'язані з цим втрати російського бюджету, ми розуміємо ті труднощі, які стоять перед російським бюджетом, але ми оцінюємо той великий вплив на нашу економіку, і ми за це вам, безумовно, вдячні, це дозволить нам акумулювати певні ресурси і направити їх на стабілізацію економічної ситуації", - сказав Азаров.

"Нам, Україні, необхідно непростий шлях пройти, прибрати ті затори у відносинах, які були штучно створені за останні п'ять років і які стримували абсолютно природний і нормальний хід наших відносин", - підкреслив український прем'єр.

Він підкреслив, що українські власті "сповнені рішучості рухатися по тому шляху, який сьогодні намічений, динамічно і інтенсивно.

"Газпром" і "Нафтогаз" 19 січня 2009 року підписали два контракти: купівлі-продажу на період з 2009 по 2019 роки; про об'єми і умови транзиту газу через Україну на 2009-2019 роки. В рамках робочого візиту президента РФ Дмитра Мєдвєдєва 21 квітня 2010 року в Харкові були підписані доповнення до контракту, що збільшують закупівлю газу "Нафтогазом" у поточному році до 36,5 мільярдів кубометрів, а також що передбачають знижку в ціні на величину зниження російським урядом мита для постачань газу в Україну. Мито передбачається обнулити, як наслідок, зниження складе 30% від контрактної ціни газу, але не більше 100 доларів за тисячу кубометрів.