Економетрікс ньюз


Виробництво Volvo Cars під загрозою через ситуацію в Японії

knoxdiggs.com - 15:48 17/03/2011

Газпром прогнозує зростання ціни газу для Європи в 2011 році до $352

Запасу комплектуючих з Японії у шведського автовиробника Volvo Cars вистачить приблизно на тиждень, і якщо компанія найближчим часом не зможе налагодити постачання необхідних автокомпонентів, виробництво значно постраждає, заявив інтернет-виданню WallStreet Journal представник компанії Пер Аке Фроберг (Per Ake Froberg).

"Заводи наших постачальників знаходяться в зонах, зачеплених землетрусом в Японії. Виробництво на них припинене", - додав Фроберг, відзначивши, що процес компенсації невистачаючих комплектуючих за допомогою їх закупівлі на інших ринках може бути скрутним.

"Це не так просто - встановити нові логістичні ланцюжки в короткий термін. Крім того, багато компонентів з Японії, виготовляються індивідуально для Volvo Cars", - сказав представник компанії.

Volvo, один з найбільших автоконцернів у світі, котрий продає свою продукцію приблизно в 180 країнах. Його виробничі потужності розташовані в 19 країнах. Продажі компанії у 2009 році скоротилися майже на третину - до 218,4 мільйонів крон, збиток склав 14,7 мільйонів крон. Компанія купує близько 10% всіх комплектуючих в Японії.
Землетрус магнітудою 9,0 відбувся біля північно-східного побережжя Японії 11 березня. Підземні поштовхи викликали цунамі заввишки більше десяти метрів, що привело до масштабних руйнувань. В результаті роботу своїх заводів припинили крупні японські автовиробники, серед яких Mitsubishi Motors, Toyota, Nissan, Honda і Subaru. Експерти вже говорили про те, що природна катастрофа в Японії буде мати вплив на світову автомобільну індустрію в цілому, зокрема через перебої в постачаннях комплектуючих в інші країни світу.

На головну