Економетрікс ньюз


Ernst & Young оцінив МАШу в $1,743 млрд, термінал D в $354 млн.

knoxdiggs.com - 19:50 22/03/2011

Ernst & Young оцінив МАШУ в $1,743 млрд, термінал D в $354 млн.

Аудиторська компанія Ernst & Young оцінила ВАТ "Міжнародний аеропорт Шереметьєво" (МАШ) в 1,743 мільярдів доларів, термінал D - в 354 мільйони доларів, повідомили три джерела, знайомі з оцінкою.

Оцінка МАШ, 100% акцій якого належить державі, і терміналу D, акціонерами якого є ВЭБ, ВТБ і "Аерофлот", проводилася для визначення доль учасників в об'єднаній компанії.

Раніше міністр транспорту Ігор Льовітін заявляв, що було ухвалене рішення про передачу в управління міжнародного аеропорту "Шереметьєво" і терміналу D єдиним лотом.

За словами джерел, "Аерофлот" за свою частку в терміналі D може одержати близько 9% в об'єднаній компанії, але остаточного рішення по розподілу доль поки немає.
У прес-службі аеропорту повідомили, що отримали результати роботи оцінювача, але відмовилися їх назвати. "Після підписання всіма зацікавленими сторонами результатів оцінки ми готові їх озвучити", - відзначили в прес-службі.

Джерело в "Аерофлоті" повідомило, що керівництво авіакомпанії не згідне з проведеною оцінкою, "тому що термінал D був оцінений виходячи з його нинішніх економічних показників, наприклад, пасажиропотоку, а решта терміналів була оцінена виходячи з прогнозних планів МАШ на найближчі роки, не підкріплені реальними обгрунтуваннями".

У "Аерофлоті" сподіваються, що всі сторони процесу дійдуть консенсусу і погодяться з необхідністю реальної і об'єктивної переоцінки активу, сказало джерело. У прес-службі "Аерофлоту" цю інформацію коментувати відмовилися.

Терміналом D управляє і володіє дочірня компанія "Аерофлоту" ВАТ "Термінал". У жовтні минулого року рада директорів МАШ визнала найбільш оптимальним варіант приєднання ВАТ "Термінал" до "Шереметьєво". Власті дійшли висновку, що оператор в "Шереметьєво" повинен бути один: саме "Шереметьєво", "Аерофлот" або незалежна компанія.

При цьому "Аерофлот" був готовий передати Шереметьєво 52,82% акцій ВАТ "Термінал" - спочатку в управління, а потім у власність. В обмін на цей актив "Аерофлот" міг би одержати акції "Шереметьєво".

Заступник генерального директора по корпоративному розвитку і інфраструктурі "Шереметьєво" Ігор Гречухін у середині березня 2011 року повідомляв, що синергетичний ефект від об'єднання МАШ і терміналу D оцінюється в 200-300 мільйонів доларів. При цьому він відзначив, що, за оцінками консультантів, ефект може досягти 500 мільйонів доларів.

Раніше рада директорів Шереметьєво вибрала консорціум Credit Suisse і "Трійки Діалог" інвестиційним консультантом по консолідації активів аеропорту і залученню управляючої компанії. Також інвестконсультант повинен був представити рекомендації по приватизації акцій Шереметьєво після завершення консолідації. В даний час цей найбільший російський міжнародний аеропорт на 100% належить державі.

На головну