Держборг США виріс до 19,6 трильйона доларів

Федеральний борг США в 2016 фінансовому році (з 30 вересня 2015 з 1 жовтня 2016 року) зріс на 7,8 відсотка порівняно з минулим роком, до 19,6 трильйона доларів. Інформація про це опублікована на сайті Мінфіну країни.

За даними Бюро перепису США (Census Bureau), на кінець червня в країні налічувалося 118,2 мільйона домогосподарств. Це означає, що середній обсяг боргу на кожне американське домогосподарство виріс в 2016 фінансовому році на 12 тисяч доларів порівняно з аналогічним періодом минулого року — до 165,5 тисяч доларів на сім’ю.

23 вересня голова ради Центру стратегічних розробок Олексій Кудрін назвав рівень держборгу США наближається до критичного.

2 листопада 2015 року президент США Барак Обама схвалив збільшення ліміту запозичень для уряду. Наступного разу до обговорення питання кредитної стелі американські власті планують повернутися в 2017 році. Передбачається, що на той момент держборг досягне 20 трильйонів доларів.

У липні минулого року колишній сенатор-республіканець Рон Пол закликав вирішити проблему раздувшегося боргу США. Інакше, на його думку, країну чекає криза за грецьким сценарієм. Він заявив, що Сполученим Штатам необхідно скоротити військові витрати, витрати на соцзабезпечення, а також зменшити обсяг корпоративних пільг.