Економетрікс ньюз


Труднощі, які переживає японська економіка, тимчасові - експерт

knoxdiggs.com - 16:10 14/03/2011

Труднощі, які переживає японська економіка, тимчасові - експерт

Труднощі, які в даний час переживає економіка Японії, є тимчасовими і через достатньо нетривалий період часу її знову чекає підйом, вважає науковий керівник Вищої школи економіки Євгеній Ясин.

Землетрус магнітудою 9,0 відбувся в Японії 11 березня, що викликало цунамі заввишки більше десяти метрів. За останніми офіційними даними, число загиблих і зниклих без вісті перевищило 5 тисяч чоловік. Число евакуйованих в районі біди склало близько 550 тисяч чоловік.

"Звичайно, події в Японії нанесуть певну втрату, перш за все, японській економіці і там будуть якийсь час проблеми. Але особисто я впевнений, що це тимчасові труднощі, і якщо тільки не трястиме постійно, я сподіваюся, що розрядиться напруга в земній корі, тоді особливості капіталізму зіграють свою позитивну роль. Не випадково ж ми перейшли від планової до ринкової економіки. Її особливість полягає в тому, що коли виникають труднощі, вона мобілізується і вона створює підвищену ділову активність, вона пропонує бізнесу умови для того, щоб працювати, заробляти. І ми побачимо, що буде протягом якогось періоду в Японії і підйом", - сказав Ясин у понеділок.

На його думку, у Росії є два шляхи взаємостосунків з Японією.

Відносини двох країн

"Ми можемо зробити вигляд, що саме головне - це північні території і взагалі у нас складні відносини з Японією, немає мирного договору і дутись. Але ми можемо поступити інакше, так, як поступили наші лідери. Вони вирішили надати максимальну допомогу, запропонувати Японії те, чого вона потребує. Від Японії вже поступили прохання щодо постачань енергії в різних видах, і рішення ухвалене нашим урядом", - відзначив Ясин, додавши, що такий шлях веде до розвитку взаємовигідної співпраці.
У Японії через відмову системи охолоджування реакторів, викликаного одержаними в результаті землетрусу пошкодженнями, були зупинені декілька АЕС, що привело до перебоїв в енергопостачанні. Щоб уникнути аварійних відключень уряд Японії дав енергетикам вказівку почати планові зупинки подачі електроенергії.

Віце-прем'єр РФ Ігор Сєчін раніше у понеділок повідомив, що Росія найближчим часом готова перенаправити до Японії з Далекого Сходу близько 6 тисяч мегават електроенергії. Крім того, за його словами, ВАТ "Газпром" планує у квітні і травні поточного року додатково поставити до Японії по 100 тисяч тонн зрідженого газу. Сєчін також підтвердив, що Росія готова збільшити постачання вугілля в постраждалу від стихії країну.

На головну