Економетрікс ньюз


Євро дорожчає до долара, за підсумками саміту глав країн єврозони

knoxdiggs.com - 18:04 14/03/2011

Євро дорожчає до долара, за підсумками саміту глав країн єврозони

Курс євро у понеділок росте до долара - інвестори мають можливість відіграти позитивні позиції тому, що лідери 17 країн єврозони досягли згоди по комплексу заходів по боротьбі з борговою кризою і зміцненню економіки регіону, свідчать дані торгів.

Курс євро за станом на 17.29 мск зміцнився до 1,3957 долара за євро проти 1,3903 долара за євро денем раніше.

Глави держав єврозони на зустрічі у п'ятницю і суботу погодили збільшення тимчасового фонду фінансової стабільності до 440 мільярдів євро з нинішніх 250 мільярдів євро і схвалили розмір постійного механізму фінансової стабільності у розмірі 500 мільярдів євро.

"Євро росте, оскільки інвестори з оптимізмом сприйняли результати попереднього саміту глав країн єврозони, - вважає стратег по валюті Credit Agricole Corporate & Investment Bank Адам Майєрс (Adam Myers). - Результати саміту виявилися позитивнішими, ніж чекали гравці ринку, і в короткостроковій перспективі це позитивно відобразиться на євро".
Американська валюта, у свою чергу, трохи знизилася по відношенню до японської - до 81,84 ієни за долар з 81,89 ієни за долар у п'ятницю - на тлі невизначеності, пов'язаної із впливом землетрусу на економіку Японії. В цілому курс долара до корзини шести валют країн - основних торгових партнерів США скоротився на 0,4% - до 76,47 пункту.

Японський індекс Nikkei 225 за підсумками торгів у понеділок знизився на 6,1%, а власті Японії пообіцяли вивести на фінансові ринки країни для їх стабілізації 18 трильйонів ієн (219,9 мільярдів доларів).

На головну