Економетрікс ньюз


Renault вибачилася перед звинуваченими у шпигунстві співробітниками

knoxdiggs.com - 18:49 14/03/2011

Renault вибачилася перед звинуваченими у шпигунстві співробітниками

Керівництво французької компанії Renault принесло офіційні вибачення трьом своїм співробітникам, несправедливо звинуваченим у шпигунстві, і пообіцяла відновити їх добре ім'я, повідомляє агентство Франс Прес.

У понеділок прокуратура Парижа підтвердила, що компанія Renault могла звільнити трьох менеджерів по помилкових звинуваченнях у шпигунстві, ставши жертвою шахрайства.

"Президент і генеральний директор (Renault) Карлос Гін і головний операційний директор Патрік Пелата приносять від свого імені і від імені компанії вибачення і щирий жаль панам (Мішелю) Бальтазару, (Бертрану) Рошетту і (Матьє) Тананбауму, яким були пред'явлені несправедливі звинувачення у цій справі", - мовиться в заяві Renault.

Відправлені до відставки співробітники одержать компенсацію. Очікується, що найближчим часом їх прийме глава Renault.

У січні цього року керівництво Renault звільнило трьох високопоставлених співробітників - члена правління Жана-Мішеля Бальтазара, його помічника Бертрана Рошетта і замдиректора проекту електромобілів Матьє Тананбаума - підозрюючи їх у передачі конкурентам секретної інформації про електричні автомобілі. Компанія грунтувалася на даних внутрішнього розслідування, згідно з яким, звільнені менеджери одержували на закордонні рахунки винагороду за шпигунство.

Офіційне розслідування було доручено Центральному управлінню контррозвідки Франції (DCRI), яке не підтвердило ні фактів шпигунства, ні переказу грошей на зарубіжні рахунки звільнених працівників.
Тоді керівництво найбільшого французького автогіганта запідозрило, що стало жертвою провокації або зведення рахунків усередині компанії. У неділю слідчі пред'явили звинувачення у шахрайстві співробітнику служби безпеки Renault 52-річному Домініку Жевре, який так і не зважився назвати інформатора.

"Можливо, мало місце надання свідомо помилкових відомостей", - заявив журналістам прокурор Парижа Жан-Клод Марені.

Він підтвердив, що у звільнених співробітників не було рахунків за кордоном.

При цьому, за словами прокурора, гіпотеза про шпигунство поки остаточно не знехтувана. Ще один варіант слідства - бажання третіх осіб "дестабілізувати" Renault.

Раніше міністр промисловості Франції Ерік Бессон не виключив можливість відставки головного операцонного директора Renault Патріка Пелата, якщо підозри відносно менеджерів виявляться необгрунтованими.

На головну