Економетрікс ньюз


Ціни на зерно в РФ з моменту оголошення інтервенцій знизилися на 10%

knoxdiggs.com - 16:42 15/03/2011

Ціни на зерно в РФ з моменту оголошення інтервенцій знизилися на 10%

Ціни на зерно в РФ з моменту оголошення інтервенцій знизилися на 10%, повідомив глава "Об'єднаної зернової компанії" (ОЗК) Сергій Льовін.

Він підкреслив, що зниження склало від 500 до 1 тисячі рублів за тонну.

Чергові біржові торги зерном інтервенційного фонду в РФ відбудуться 16 і 17 березня, на них, як і в попередні два дні, буде виставлено тільки продовольче зерно.

Біржові торги зерном, як продовольчим, так і фуражним, в рамках товарних інтервенцій почалися 4 лютого. Проте 22 лютого стало відомо, що прем'єр-міністр РФ Володимир Путін ухвалив рішення про те, що все фуражне зерно з інтервенційного фонду розподілятиметься по заявках регіонів, а через біржу продаватиметься тільки продовольче зерно. В цілому, за підсумками перших восьми днів торгів було продано 613,74 тисячі тонн зерна на суму 4,2 мільярдів рублів. Торги проходять на біржових майданчиках у Москві, Ростові-на-Дону, Нижньому Новгороді, Самарі, Катеринбургу, Санкт-Петербурзі і Новосибірську, а також в центрах віддаленого доступу.

Льовін відзначив, що середня ціна на зерно в рамках біржових торгів склала 6,7 тисячі рублів за тонну. Він нагадав, що з березня фуражне зерно з торгів буде знято, а продовольче зерно продаватиметься по 500 тисяч тонн.
"Ціни на зерно знизилися на 10% в порівнянні з аналогічним періодом (минулого року)", - повідомив Льовін.

За його словами, ціни на зерно росли з вересня минулого року до Нового року і почали знижуватися з моменту оголошення про початок інтервенцій.

На головну