Економетрікс ньюз


Греція недовиконала план по скороченню бюджетного дефіциту

knoxdiggs.com - 23:24 15/03/2011

Греція недовиконала план по скороченню бюджетного дефіциту

Греція минулого року не цілком вклалася в рамки бюджетного дефіциту, узгоджені з кредиторами країни - ЄС і МВФ, проте добилася істотного скорочення показника в порівнянні з 2009 роком, повідомило у вівторок міністерство фінансів країни.

Дефіцит за 2010 рік склав 23,1 мільярдів євро проти 21,9 мільярдів, запланованих в меморандумі з кредиторами. Разом з тим, в порівнянні з показником 2009 року в 36,2 мільярдів євро дефіцит скоротився майже на 64%.

Показник за 2010 рік не остаточний і ще буде узгоджений з європейським стандартом ESA95, по якому відстежується дефіцит бюджету країн ЄС, уточнюють в міністерстві фінансів.

Скорочення бюджетного дефіциту було головною умовою надання Греції кредитів країн єврозони і МВФ у травні 2010 року. В обмін на кредити, які допомогли Греції уникнути дефолту по державному боргу, який росте, від Афін зажадали жорстких заходів економії. Дефіцит вдалося скоротити за рахунок урізування держвитрат, включаючи зарплати і пенсії, а також за рахунок невеликого зростання податків.
Греція на минулих вихідних одержала розстрочку по стабілізаційних кредитах на сім років після закінчення трирічного терміну кредитування у 2013 році. Крім того, відсоток по кредитах був знижений на 100 базисних пунктів до 4,2%. При цьому зовнішній борг країни як і раніше росте, економіка вступила в третій рік рецесії, і процес бюджетної стабілізації ще належить довести до кінця.

На головну