Економетрікс ньюз

Купить камеры.

РФ ставить завдання довести товарообіг з Туреччиною до $100 млрд щорічно

knoxdiggs.com - 16:38 16/03/2011

РФ ставить завдання довести товарообіг з Туреччиною до $100 млрд щорічно

Президент РФ Дмитро Мєдвєдєв бачить вагомі можливості для розвитку торговельно-економічної співпраці з Туреччиною і підтверджує завдання виведення двостороннього товарообігу на 100 мільярдів доларів в рік.

"Ми дійсно вийшли на рівень багатопланового стратегічного партнерства, і я вважаю, що можливості для нарощування торговельно-економічної взаємодії у нас дуже і дуже вагомі", - сказав він на прес-конференції в Кремлі з прем'єр-міністром Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом.

Мєдвєдєв нагадав, що за підсумками минулого року товарообіг з Туреччиною склав 25 мільярдів доларів.

"Але в наших планах довести його в найближчі п'ять років до рівня безпрецедентного в наших відносинах - до 100 мільярдів доларів щорічно", - сказав глава держави.

За підсумками 2010 року Росія стала другим по значенню зовнішньоторговельним партнером Туреччини, а Туреччина в свою чергу займає сьоме місце в зовнішній торгівлі з Росією.
Товарообіг двох країн за підсумками минулого року склав більше 25 мільярдів доларів, що на 29% більше, ніж у 2009 році. Загальний об'єм турецьких інвестицій в Росії досягає 6 мільярдів доларів (у 2008 році він складав 680 мільйонів доларів), а сумарний об'єм російських інвестицій в Туреччині - близько 4 мільярдів доларів.

Ключове місце в торговельно-економічній співпраці двох країн займає сфера енергетики: частка енергоносіїв в російському експорті у цю країну складає близько 70%.

В Росії в даний час працює близько 150 турецьких будівельних компаній. З кінця 1980-х років по теперішній час на території нашої країни ними побудовано більше 800 об'єктів, поміщено контрактів на суму понад 20 мільярдів доларів.

На головну