Економетрікс ньюз


Німецький концерн BASF увійде до проекту газопроводу "Південний потік"

knoxdiggs.com - 21:00 21/03/2011

Німецький концерн BASF увійде до проекту газопроводу Південний потік

Німецький концерн BASF увійде до проекту газопроводу "Південний потік" і планує у понеділок підписати з "Газпромом" відповідний меморандум про наміри, повідомив голова правління BASF Юрген Хамбрехт на зустрічі з прем'єр-міністром РФ Володимиром Путіним.

Прем'єр-міністр РФ Володимир Путін присутній на підписанні Меморандуму про взаєморозуміння відносно проекту "Південний потік". З російської сторони Меморандум підписує глава ВАТ "Газпром" Олексій Міллер (справа), з німецької сторони - глава концерну "БАСФ" Юрген Хамбрехт (зліва).

"Є привід відсвяткувати, ми входимо в "Південний потік". Я радий, що ми підпишемо меморандум за цим проектом, це поки початок - меморандум про взаєморозуміння, ми продовжуватимемо роботу", - сказав Хамбрехт.

Проект "Південний потік" припускає прокладку газопроводу з Росії до Європи по дну Чорного моря. Газовий підрозділ BASF - компанія Wintershall - вже є учасником іншого проекту "Газпрому" - газопроводу "Північний потік" з часткою 15,5%. Ця труба прокладається по дну Балтійського моря.

Глава BASF відзначив, що сукупний об'єм інвестицій в сумісні проекти концерну і Росії вже складає 20 мільярдів євро.
"Звичайно, те, що ми робимо у партнерстві з "Газпромом", дуже важливо", - сказав Хамбрехт, додавши, що партнерство розповсюджується на проекти по всьому ланцюжку - від розвідки до транспортування вуглеводнів - і засновано на взаємній пошані.

В даний час проект "Південний потік" реалізують російський "Газпром" і італійська Eni, що заснували для будівництва морської частини газопроводу компанію South Stream AG на паритетній основі. Передбачалося, що французька EdF увійде до "Південного потоку" ще у 2010 році, одержавши 10% за рахунок частки Eni, проте тепер це очікується протягом 2011 року.

На головну