Економетрікс ньюз

цена катетер фолея цена

Греція вважає помилковим можливий секвестр державного боргу

knoxdiggs.com - 15:15 03/05/2011

Греція вважає помилковим можливий секвестр державного боргу

Можливий секвестр грецького державного боргу є помилковим і не повинен бути використаний, заявив у вівторок міністр фінансів Греції Йоргос Папаконстантіну.

Греція одержує 110-мільярдні кредити ЄС і МВФ в обмін на програму жорсткої економії. Проте ринки переконані, що Греція навіть за допомогою цього безпрецедентного пакету не зможе уникнути реструктуризації боргу, який складає близько 330 мільярдів і продовжує швидко рости. Серед можливих варіантів реструктуризації - продовження термінів боргових зобов'язань, зниження відсотків по ним або примусовий секвестр боргу (haircut). Всі ці рішення в тій чи іншій мірі збиткові для інвесторів, проте секвестр зазнає потенційно найбільші збитки.

"Реструктуризація секвестр зобов'язань, була б великою помилкою для країни... Це обійдеться дорого і не принесе вигоди, і позбавить країну доступу на борговий ринок на 10-15 років", - сказав Папаконстантіну журналістам.

При цьому напередодні глава грецького Мінфіну заявив, що Греція хоче одержати нову розстрочку по кредитах ЄС і МВФ. У березні термін виплати 110-мільярдного пакету був продовжений з трьох до семи з половиною років, а відсоток скоротився до трохи більше 4% в рік з приблизно 5% в рік.
У вівторок до Афін прибувають експерти ЄС і МВФ, щоб оцінити прогрес Греції на шляху скорочення бюджетного дефіциту за чергові три місяці. За підсумками 2010 року дефіцит скоротився з 15,4% ВВП до 10,5% ВВП, проте не уклався в заявлену мету - 9,4% ВВП. Грецький уряд допрацьовує програму скорочення витрат на середньострокову перспективу (до 2015 року) вартістю до 26 мільярдів євро.

На головну