Економетрікс ньюз


Башнєфть і Татнєфть втратять від уніфікації нафтових мит 9 млрд руб

knoxdiggs.com - 13:34 04/05/2011

Башнєфть і Татнєфть втратять від уніфікації нафтових мит 9 млрд руб

Втрати нафтових компаній "Башнєфть" і "Татнєфть" від вирівнювання мит на темні і світлі нафтопродукти по так званому "податковому режиму 60-66" складуть сумарно 8-9 мільярдів рублів в рік, повідомив в середу журналістів заступник міністра фінансів РФ Сергій Шаталов.

Експортні мита на нафту в РФ традиційно вище, ніж на нафтопродукти. Розмір мит коректується щомісячно. Пропонований Міненерго податковий режим "60-66" передбачає зниження експортного мита на нафту приблизно на 7%. Воно може відбутися при зміні формули розрахунку мита, зокрема, пропонується враховувати не 65% від різниці між ціною моніторингу і ціною нафти в 182,5 долара за тонну, а 60%. Ставки мит на світлі і темні нафтопродукти при цьому будуть уніфіковані на рівні 66% від мита на нафту.

Всього дві компанії програють (від вирівнювання мит - ред.), але компенсації досить великі - близько 8-9 мільярдів рублів в рік загалом", - сказав Шаталов, уточнивши, що йдеться про "Башнєфть" і "Татнєфть".

"Татнєфть" несе значні витрати на будівництво крупного НПЗ, а у "Башнєфті" переробка вже перевищує власний видобуток, до того ж її чекають витрати на розробку родовищ імені Требса і Тітова.
Замглави Мінфіну нагадав, що до теперішнього часу триває пошук варіантів по компенсації цим компаніям фінансових втрат від уніфікації нафтових мит, проте рішення поки не знайдене.

"Поки йдеться про компенсації з бюджету, що не влаштовує Мінфін", - сказав замміністра.

Шаталов відзначив, що Мінфін не влаштовує і варіант введення податкових пільг, оскільки це теж спричиняє за собою втрати для бюджету.

"У нас були різні ідеї, зокрема на тарифи подивитися. Але все це пільги для окремих компаній, що теж не дуже добре. Були ідеї, пов'язані із зниженням НДПІ для деяких видів нафти. Поки ми не вийшли на рішення", - додав він.

Як один з варіантів розглядалося зниження ставки податку на видобуток корисних копалин (НДПІ) на високосірчисту нафту, яку видобувають "Башнєфть" і "Татнєфть".

Разом з тим Шаталов завірив, що зовсім залишати компанії без компенсації влада не планує. "Якось це не зовсім добре", - визнав представник відомства.

Замміністра також сказав, що Мінфін "не втрачає надії" на введення "податкового режиму 60-66" з 1 липня, як це передбачалося.

"Сам варіант нульовий для бюджету, бюджет не виграє. Цей перерозподіл між (нафтовими - ред.) компаніями. Одні виграють, інші програють", - відзначив він.

На головну