Економетрікс ньюз


План-графік приватизації крупних держактивів внесений в уряд РФ

knoxdiggs.com - 14:06 04/05/2011

План-графік приватизації крупних держактивів внесений в уряд РФ

Мінекономрозвитку РФ внесло в уряд план-графік приватизації крупних держактивів на 2011-2013 роки, повідомив в середу журналістів директор департаменту майнових відносин міністерства Олексій Уваров.

"Було доручення президента сформувати план-графік (приватизація - ред.) по роках. Такий план-графік ми підготували, в уряд ми його направили", - сказав Уваров.

За його словами, в 2011 році ймовірно будуть продані держпакети "Совкомфлота" і Ощадбанку, в 2012 році будуть готові до приватизації пакети в "РусГідро", ФСК і ВТБ, а у 2013 році будуть приватизовані крупні активи, що залишилися, - ще один пакет акцій ВТБ, а також акції "Роснєфті", Россільгоспбанку, "Росагролізінга" і РЖД.

За словами директора департаменту, план-графік був озвучений на нараді у першого віце-прем'єра Ігоря Шувалова, і ряд міністерств і відомств вже погоджували його з незначними коментарями. Уваров не виключив, що затверджений документ буде в терміни, які поставлені президентом - до 15 травня.

Коментуючи терміни продажу "РусГідро" Уваров сказав, що компанії були передані додаткові активи, їй це необхідно "пережити".
"Ми обговорювали це з інвестконсультантами, і 2011 рік - це рано", - сказав він.

Що стосується менш крупних держактивів, які стоять в плані приватизації на 2011 рік, то, за словами Уварова, держава "старатиметься все продати". До числа таких активів входить Новоросійський морський торговий порт (НМТП), у продажі якого готові прийняти участь 18 інвестбанків. Крім того, цього року планується виставити на продаж держпакет "Апатиту" (інтерес до участі у продажі його вже висловили сім інвестбанків), а також порт Мурманська (сім інвестбанків).

При цьому точні терміни приватизації цих об'єктів Уварову назвати важко.

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв на засіданні комісії по модернізації економіки 30 березня озвучив ряд ініціатив по поліпшенню інвестклімату в країні. Зокрема, він заявив про необхідність зафіксувати графік приватизації держкомпаній на найближчі три роки.

У свою чергу, помічник президента, Аркадій Дворкович, роз'яснюючи цю ініціативу, уточнив наступного дня, що графік може бути гнучким і власті не приватизовуватимуть компанії у разі несприятливої ринкової ситуації, проте інвестори повинні знати плани держави по приватизації з конкретними термінами.

На головну